رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه یک وب گردی مطمئنی داشته باشیم ؟

چگونه یک وب گردی مطمئنی داشته باشیم ؟

پیشرفت‌های عرضه فناوری به سامانه‌های ردیاب آنلاین اجازه داده است به شکل‌های پیچیده‌تری فعالیت‌های کاربران را ردیابی کنند،بر همین اساس بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند به شکل ناشناس به اینترنت وارد شوند.
به طور مثال در بعضی از کشورها قوانین و مقررات به ارائه‌دهندگان سرویس‌های اینترنتی اجازه داده است اطلاعات مربوط به تاریخچه جستجوی مشترکان خود را بدون آن‌که هیچ‌گونه اجازه‌ای از آن‌ها کسب کنند به شرکت‌های ثالت بفروشند.
 با توجه به وجود چنین مقررات و قوانینی کاربران باید در زمان گشت‌وگذار در فضای مجازی توجه بیشتری به الگوهای جست‌وجوی خود داشته باشند، برای آن‌که بتوانید از فعالیت‌های خود محافظت به عمل آورید بهتر است پیش از آن‌که از موتورهای جستجوگر برای جست‌وجو در وب استفاده کنید از حساب کاربری خود خارج شوید، کش مرورگر و تاریخچه جست‌وجوها را پاک کرده و از قابلیت زبانه خصوصی مرورگر خود استفاده کنید، این‌کار کمک می‌کند تا کمترین اطلاعات در ارتباط با فعالیت‌های شما ثبت شوند.

همچنین جستجوی امن گوگل یک ویژگی است که به والدین کمک می کند تا محتویات و متن هایی که مربوط به بزرگسالان است و یا سایت های کلاهبرداری و نا امن از نتایج جستجوهای گوگل حذف شوند،این قابلیت امکان مطلوبی برای عدم مشاهده محتوای نامناسب در جستجوهای اینترنتی از طریق کودک یا نوجوان می باشد.

برای این کار فعالیت های زیر را انجام دهید :
1-در موتور جستجوی گوگل  گزینه Search Settings را انتخاب کنید.
2-سپس تیک گزینه Turn on SafeSearch را فعال کنید.
3-برای ذخیره تنظیمات بر روی save کلیک کنید.