رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

راهکارهای شناسایی هک شدن گوشی های هوشمند

راهکارهای شناسایی هک شدن گوشی های هوشمند

آیا تا به‌حال این سئوال را از خود پرسیده‌اید که: "آیا گوشی من هک شده است؟" با درنظر گرفتن موارد زیر می‌توانید از این قضیه مطمئن شوید:

1- زمانی‌که روی گوشی متوجه چیزی می‌شوید که اصلا آن را نمی‌شناسید )مانند اپ‌ها، پیام‌هایی که ارسال نکرده‌اید، خریدهایی که انجام نداده‌اید، یا تماس‌های تلفنی مشکوک)

2- گوشی شما کند شده است. ممکن است گوشی در حال استفاده بیش از اندازه از منابع باشد، باتری زود تمام شود و نسبت به حالت معمول داغ‌تر شود. برخی از فعالیت‌های هکرها می‌تواند قدرت گوشی را به شکل قابل توجهی کاهش دهد.

3- بدون اینکه چیزی را تغییر داده باشید میزان مصرف دیتای شما به طور بی‌سابقه‌ای افزایش پیدا کند. فرآیندهای خراب‌کارانه می‌توانند در پیش‌زمینه و در حالیکه فعالیت‌های شما را رصد می‌کنند، حجم اینترنت شما را کاهش بدهند.

4- گوشی شما رفتار عجیبی دارد. اپ‌ها آنطوری که باید اجرا نمی‌شوند، به‌طور غیرمنتظره باز و بسته می‌شوند، یا اینکه اپ‌ها کرش می‌کنند یا اصلا نمی‌توانند باز شوند.

5- پاپ‌آپ‌ها روی صفحه گوشی ظاهر می‌شوند. اگر تعداد زیادی پاپ‌آپ روی صفحه ظاهر شد، به احتمال زیاد گوشی شما به جاسوس‌افزار یا بدافزار آلوده شده است.