رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه پیام های قدیمی را از گوشی اندروید قدیمی به جدید منتقل کنیم؟

چگونه پیام های قدیمی را از گوشی اندروید قدیمی به جدید منتقل کنیم؟

هنگام تغییر تلفن همراه، انتقال داده های آن برای ما بسیار اهمیت دارد. یکی از موارد مهم در انتقال داده‌های گوشی‌ها، پیام‌های آنها هستند. در ابتدا باید این نکته را ذکر کنیم که مهم نیست رم ۴ گیگابایتی شما پر باشد ( عکس،فیلم، پیام و …) . نحوه انتقال داده‌ها از یک گوی به گوشی دیگر را در ادامه بیان خواهیم کرد:
در ابتدا باید از اپلیکیشن Smart Switch سامسونگ استفاده کنیم. با توجه به اینکه گوشی قدیمی شما در مقایسه با گوشی جدیدتان چقدر تفاوت سن دارد ،هیچ تضمینی وجود ندارد که این گزینه به صورت عالی کار کند. اما ارزش تجربه کردن را دارد. شما حداقل به ۵۰۰ مگابایت فضا روی دستگاه قدیمی‌تان نیاز دارید.
هر اپلیکیشنی که روی گوشی نصب کرده‌اید را پاک کنید. چون از گوشی خود به دستگاه دیگری منتقل می شوید، می توانید  همه اپلیکیشن‌ها را پاک کرده و سپس مجدداً نصب کنید.
با استفاده از Google Photos از همه عکس‌ها و فیلم‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. شما باید هنگام انتقال از یک دستگاه به دستگاه جدید قادر به انتقال آنها باشید.
هم چنین شما می‌توانید دستگاه اندروید خود را مستقیماً به دسکتاپ یا لپ‌تاپ خود متصل کنید و فایل‌ها را از طریق file explorer منتقل کنید. ممکن است شما مجبور شوید دستگاه خود را به یک حالت  file-transfer به جای حالت شارژ تبدیل کنید.
پس از انجام این کار و اطمینان از اینکه از همه موارد نسخه پشتیبان تهیه شده است، باید قادر باشید که همه فیلم‌ها را از دستگاه خود پاک کنید تا فضای آزاد آن بیشتر شود. هم چنین شما می‌توانید عکس‌ها را هم پاک کنید.
حال که فضای گوشی خود را آزاد کردید می‌توانید از اپلیکیشن  Samsung Smart Switch استفاده کنید و ببینید که چقدر عالی عملیات انتقال پیام هایتان از یک دستگاه قدیمی به جدید را انجام می‌دهد. البته استفاده از  SMS Backup & Restore هم برای دستگاه قدیمی و جدید توصیه می‌شود. این یک اپلیکیشن بسیار جذاب برای انتقال پیام‌ها و ذخیره یک کپی آرشیو از آن ها در هر جایی است.

how-to-transfer-content-from-old-phone-to-new-phone-2.jpg

چگونه از دستگاه اندروید خود نسخه پشتیبان (back up) بگیریم؟
به محض اینکه این برنامه را  نصب کردید ، کافی است آن را باز کنید، با توافق‌نامه های آن موافقت نموده و روی گزینه “More Options” در صفحه اصلی ضربه بزنید. سپس روی “Settings ضربه بزنید.
در این قسمت شما قادر خواهید بود که یک موقعیت backup برای تهیه نسخه پشتیبان از پیام‌ها، مانند گوگل‌درایو، Dropbox، OneDrive یا یک قسمت در کامپیوتر خود انتخاب کنید. سپس باید روی  “Backup settings” ضربه بزنید و مطمئن شوید که MMS انتخاب شده است. بنابراین می‌توانید همه تصاویر یا فیلم‌هایی که ارسال یا دریافت کرده‌اید را backup بگیرید. هم چنین شما می‌توانید گزینه “Add XSL tag” را در صورتی که بخواهید پیام ها ر ادر مرورگر وب خود مشاهده کنید ، فعال نمایید.
پس از انجام این کارها، به منو اولیه اصلی اپلیکیشن بازگردید و روی گزینه  “Back up now” ضربه بزنید. پس از اینکه آرشیو خود را ساختید ، همچنین می‌توانید از گزینه Transfer برای ارسال پیام‌هایتان به دستگاه جدید هم استفاده نمایید. اگر نخواهید این کار را انجام دهید ، می‌توانید فقط فایل back up خود را به دستگاه جدید دانلود کنید و از طریق اپلیکیشن آنها را وارد کنید.