رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه حساب واتساپ دزدیده‌شده را بازیابی کنیم؟

چگونه حساب واتساپ دزدیده‌شده را بازیابی کنیم؟

درباره حساب‌های کاربری دزدیده‌شده

هرگز نباید کد تائید پیامکی واتساپ خود را با دیگران حتی دوستان یا خانواده به اشتراک بگذارید. اگر فریب‌خورده‌اید و کد خود را به اشتراک گذاشته‌اید و دسترسی به‌حساب واتساپ خود را ازدست‌داده‌اید، دستورالعمل‌های زیر را برای بازیابی حساب کاربری خود مطالعه کنید.

اگر مشکوک هستید که شخص دیگری از حساب واتساپ شما استفاده می‌کند، باید به خانواده و دوستان خود اطلاع دهید چون این شخص ممکن است در گفتگوها و گروه‌ها شخصیت شمارا تقلید و جعل کند. لطفاً دقت کنید که واتساپ سرتاسر رمز گذاری شده است و پیام‌ها روی دستگاه شما ذخیره می‌شوند، بنابراین شخصی که از دستگاه دیگری به‌حساب شما دسترسی پیدا کند، نمی‌تواند مکالمات قبلی شمارا بخواند.

چگونه حساب کاربری خود را بازیابی کنید

با شماره تلفن خود وارد واتساپ شده و با واردکردن کد ۶ رقمی که از طریق پیامک دریافت می‌کنید، شماره تلفن خود را تائید کنید. 

به‌محض واردکردن کد ۶ رقمی پیامکی، شخصی که از حساب کاربری شما استفاده می‌کند، به‌طور خودکار بیرون انداخته می‌شود.

ممکن است از شما خواسته شود تا کد تائید دومرحله‌ای ارائه کنید. اگر این کد را نمی‌دانید، ممکن است شخصی که از حساب کاربری شما استفاده می‌کند، تائید دومرحله‌ای را فعال کرده باشد. بدون کد تائید شماره دومرحله‌ای باید ۷ روز صبر کنید تا بتوانید وارد حساب خود شوید. صرف‌نظر از اینکه این کد تائید را می‌دانید یا نه، به‌محض اینکه کد ۶ رقمی پیامکی را وارد کنید شخصی که به‌حساب کاربری شما واردشده است، بیرون انداخته می‌شود. 

توجه

• اگر به‌حساب کاربری خود دسترسی دارید ولی مشکوک هستید که کسی از طریق واتساپ وب/دسکتاپ از حساب کاربری شما استفاده می‌کند، توصیه می‌کنیم تا از روی گوشی از همه کامپیوترها خارج شوید.

• واتساپ برای محافظت از حساب کاربری‌تان، وقتی کسی بخواهد با شماره تلفنتان در واتساپ ثبت‌نام کند، شمارا مطلع می‌کند. از این مقاله بیشتر بدانید.