رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه باید اطمینان حاصل کرد که کانال‌ها و صفحاتی که در شبکه های اجتماعی با عنوان کار در منزل فعالیت می‌کنند، کلاهبرداری نیستند؟

چگونه باید اطمینان حاصل کرد که کانال‌ها و صفحاتی که در شبکه های اجتماعی با عنوان کار در منزل فعالیت می‌کنند، کلاهبرداری نیستند؟

در خصوص فعالیت برخی از کانال‌ها و صفحات شبکه‌هاى اجتماعى با عنوان کار در منزل و ترقیب شهروندان به فعالیت در اینگونه کسب و کارها، باتوجه به اینکه گزارشات تعددى درباره کلاهبردارى با این شگرد گزارش شده است مى‌بایست در این خصوص به چند نکته توجه نمایید.

  1. صرفا به ادعاهاى مطرح شده در کانال‌ها و صفحات شبکه‌هاى اجتماعى اطمینان نکرده چراکه یکى از ترفندهاى کلاهبرداران در این خصوص، دریافت مبالغ اندک به بهانه‌هاى مختلف قبل از شروع به کار است لذا قبل از هرگونه پرداختى از صحت ادعاها و اطلاعات مربوط به آن کسب و کار نظیر آدرس و شماره ثبت شرکت اطمینان حاصل کنید.
  2. به خاطر داشته باشید هیچ شرکتى بدون عقد قرارداد و دریافت ضمانت اقدام به پرداخت حقوق و مزایا نمى‌کند در نتیجه برخى تبلیغات که خلاف این رویه را ادعا مى‌کنند مى‌تواند کلاهبردارى باشد.
  3. کسب و کارهایى که اقدام به دریافت مبالغ و پرداخت اینترنتى مى‌کنند باید داراى وب سایت اینترنتى بوده و نماد اعتماد الکترونیکى داشته باشند. (براى کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نماد اعتماد الکترونیکى اینجا کلیک کنید)
  4. هیچگاه بدون کسب اطمینان مدارک شناسایى و اطلاعات خود را از راه دور و به صورت غیر حقوقى براى افراد ناشناس به بهانه کسب درآمد و یا کار در منزل ارسال نکنید.