رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه رد ایمیل‌های خود را بگیریم؟

چگونه رد ایمیل‌های خود را بگیریم؟

روزانه ایمیل‌های خواسته و ناخواسته وارد صندوق نامه‌های الکترونیکی شما می‌شود که فرستنده آن‌ها برایتان ناشناخته است و شما کنجکاو می‌شوید که ببینید این ایمیل از چه مسیری برایتان ارسال‌شده است. اولین قدم برای ردگیری یک ایمیل یافتن Header یا همان سربرگ ایمیل دریافتی است.

درواقع این سربرگ‌ها برای این است که به شما نشان دهد ایمیل دریافتی از کجا و در طی چه مسیری به دست شما رسیده است که به‌طورمعمول این سربرگ‌ها To،From و Subject را نشان می‌دهد. اما چیز‌های بیش‌تری در سربرگ وجود دارد.د ر این ترفند شمارا به سفری برای ردگیری ایمیل‌های صندوق پستی خود می‌بریم و این راه فقط در داخل صندوق پستی ایمیل شما میسر است.

1- در Gmail: ابتدا وارد Inbox ایمیل خود در Gmail شوید. سپس وارد ایمیل دریافتی شده و سپس بر روی فلش کوچک رو به پایین در بالای متن ایمیل و در کنار تاریخ ایمیل و دکمه Reply کلیک کنید. در منوی کوچک بازشده، Show Orginal را انتخاب کنید. در پنجره جدید شما ریز اطلاعات ایمیل دریافتی را خواهید داشت.

2- در Outlook یا Live: وارد صندوق پستی ایمیل خود شوید و Inbox را انتخاب کنید. اکنون ایمیل موردنظر خود را بازکنید. سپس از منوی Actions بر روی View message source کلیک کنید.

3- در Yahoo Mail: وارد صندوق پستی ایمیل خود شوید و Inbox را انتخاب کنید. اکنون ایمیل موردنظر خود را بازکنید. سپس از منوی More بر روی View Full Header کلیک کنید.