رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه کسی می‌تواند از گوگل برای هک کردن وب‌سایت‌ها استفاده کند؟

چگونه کسی می‌تواند از گوگل برای هک کردن وب‌سایت‌ها استفاده کند؟

هکرها مرحله جمع‌آوری اطلاعات به روش های مختلفی انجام می‌دهند که یکی از آن با استفاده از دورک های گوگل است.یک هکر باید بتواند با موتورهای جستجو به‌آسانی اطلاعات موردنظر را به دست آورند.اطلاعات حساس مانند رمزهای عبور و اطلاعات کاربری…

این بدان معناست که می‌توانید اطلاعات زیادی را در مورد فن‌آوری‌های وب ، نام کاربری ، کلمه عبور و آسیب‌پذیری‌های عمومی خود در معرض نمایش بگذارید بدون اینکه حتی خود بدانید.

گوگل هکینگ چیست؟

به‌عبارت‌دیگر “ Google Dorking ”   شیوه استفاده از Google برای یافتن برنامه‌ها و سرورهای آسیب‌پذیر وب با استفاده از قابلیت‌های موتور جستجوی Google است. مگر اینکه منابع خاصی را از وب‌سایت خود با استفاده از یک فایل robots.txt مسدود کنید ،  Google    هر اطلاعاتی را که در هر وب‌سایت موجود است ، فهرست بندی می‌کند. ازنظر منطقی ، بعد از مدتی هر شخص در جهان می‌تواند به این اطلاعات دسترسی پیدا کند اگر بداند چه چیزی را جستجو می‌کند.

نکته مهم :درحالی‌که این اطلاعات در اینترنت به‌صورت عمومی در دسترس است ، و از طرف Google به‌صورت قانونی ارائه می‌شود ممکن است افرادی برای سوءاستفاده از این اطلاعات برای آسیب رساندن به سایت شما استفاده کنند.

موتور جستجوی Google زبان پرس‌وجو داخلی خود را دارد. برای یافتن فهرستی از فایل‌ها ، یافتن اطلاعات در مورد رقابت خود ، پیگیری افراد ، کسب اطلاعات در مورد بک لینک‌های سئو ، ساخت لیست‌های ایمیل و البته کشف آسیب‌پذیری‌های وب ، می‌توانید لیست نمایش داده‌ها را اجرا کنید.

کلمات کلیدی :