رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

در اشتراک گذاری اطلاعات شخصی چه اقداماتی باعث کاهش نگرانی می شود؟

در اشتراک گذاری اطلاعات شخصی چه اقداماتی باعث کاهش نگرانی می شود؟

1- قبل از انتشار هر محتوایی فکر کنید‌: قبل از انتشار آن را بررسی کنید، آیا شامل اطلاعات هویتی است؟ مانند لباس یونیفرم که مشخص می‌کند کدام مدرسه است، آدرس منزل و یا اطلاعات دیگر.  آیا مشکلی ندارید که این محتوا را غریبه‌‌ها ببینند.

2- تنظیمات امنیتی و حریم شخصی را بررسی کنید‌: هنگامی که محتوا ‌را منتشر کردید، دیگر کنترلی روی آن ندارید. هر چند می‌توانید آن را از روی حساب کاربری‌ خود پاک کنید. بنابراین همیشه تنظیمات امنیتی و حریم شخصی سرویس‌هایی که استفاده می‌کنید مانند اینستاگرام‌، و.. را بررسی کنید. حسابتان را محدود به دوستان و خانواده کنید تا غریبه‌‌ها نتوانند به پست‌های شما دسترسی داشته باشند.

3- قوانین به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی را با دیگران به اشتراک بگذارید‌: به دوستان و خانواده بگویید که عکس‌های فرزندان شما را آنلاین منتشر نکنند. علاوه بر این ممکن است نظراتی که زیر پست آنلاین شما گذاشته می‌شود شامل اطلاعات شخصی و هویتی شما باشد. این نظرات را بسرعت پاک کنید، می‌توانید در پیغام خصوصی موضوع را برای دوستان توضیح دهید. 

4- موقعیت مکانی خود را غیرفعال کنید‌: بیشتر سرویس‌های شبکه‌ اجتماعی موقعیت مکانی کاربر را هنگامی که عکسی به اشتراک می‌گذارد، بصورت پیش‌فرض منتشر می‌کنند. بنابراین مطمئن شوید که گزینه geotagging روی موبایل‌ خود را غیرفعال کنید. تنظیمات امنیتی و حریم شخصی سرویس‌ها را بررسی کنید و مطمئن شوید گزینه موقعیت مکانی غیرفعال است. 

5- مراقب سارقان هویت باشید‌: ممکن است شخص دیگری باشد حتما بررسی که با چه کسی در ارتباط هستید زیرا امکان دارد اطلاعات شما بدست سودجویان برسد.