رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه در ویندوز یک فلش Bootable ایجاد کنیم؟

چگونه در ویندوز یک فلش Bootable ایجاد کنیم؟

برای اینکه بدون استفاده از نرم افزار و با قابلیت‌های ویندوز اینکار را انجام دهید مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. فلش مموری را به رایانه متصل کنید.
  2. از قسمت جستجوی ویندوز یا منوی استارت Command Prompt را پیدا کرده و بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه Run as administrator  را بزنید تا پنجره CMD  باز شود.
  3. diskpart  را تایپ کرده و Enter را از روی کیبرد بزنید و بعد تایپ کنید ‘list disk’ و دوباره Enter را بزنید. در این مرحله درایوهای هارد و فلش مموری شما نمایان می‌شود Disk 0 .مربوط به درایو اصلی ویندوز سیستم شما است و تا آخرین درایو با عدد نمایش داده می‌شود.
  4. در بین دیسک های نمایش داده شده فلش مموری را پیدا کرده و وارد کنید ‘select disk X’ و اینتر بزنید. بجای X عدد دیسک مورد نظر را وارد کنید تا فلش مموری انتخاب شود. مواظب باشید تا به اشتباه حافظه داخلی سیستم را انتخاب نکنید! می‌توانید برای راحتی در انتخاب از حجم دیسک‌ها کمک بگیرید.
  5. تا به اینجای کار فلش مموری انتخاب شد. در این مرحله باید با وارد کردن دستور ‘clean’ اقدام به پاکسازی فلش نمایید و بعد از آن با دستور ‘create partition primary ‘ فلش رو پارتیشن پرایمری کنید.
  6. با وارد کردن select partition 1 و زدن Enter ، پارتیشنی که ساخته‌اید را انتخاب می‌کنید و با تایپ format fs=fat32 پارتیشن فرمت fat32 می شود.
  7. در این مرحله تایپ کنید ‘assign’  و Enter بزنید تا فلش فعال شود و با وارد کردن ‘exit‘ و زدن اینتر از محیط دیسک پارت خارج شوید.

حالا فلش مموری Bootable آماده است، کافی است فایل‌های ویندوز یا نرم افزاری که می‌خواهید در محیط بوت اجرا کنید را درون فلش مموری کپی کنید و از آن استفاده نمایید. برای سهولت در کار می‌توانید از نرم افزارهای جانبی برای Bootable کردن فلش نیز استفاده کنید که همزمان هم اطلاعات را برای شما رو فلش ریخته و هم فلش را Bootable می‌کنند.