رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

بدافزارها در چه شکل و قالبی در سیستم‌های ما یافت می‌شوند؟

بدافزارها در چه شکل و قالبی در سیستم‌های ما یافت می‌شوند؟

Malware یا بدافزار در اصل قطعه کدهایی هستند که توسط برنامه نویسان نوشته می‌شوند تا به‌وسیله آن بدون اجازه مالک سیستم، آن را آلوده و اقدام به کارهای ناخواسته یا خرابکارانه کنند. این واژه به‌صورت عمومی به‌تمامی کدها و برنامه‌های مخرب اطلاق می‌شود و به‌طورکلی هر نوع کدی که روی سیستم شما قرار بگیرد و عملیاتی ناخواسته را انجام دهد به‌عنوان بدافزار شناخته می‌شود. Malware می‌تواند گوشی تلفن، تبلت و کامپیوترها را آلوده کند.
بیماری‌هایی مانند آنفولانزا برای انسان، بیماری فصلی است که تعدادی را بیمار می‌کند. اما بیماری‌هایی که ممکن است برای سیستم شما اتفاق بیفتد، نه فصل می‌شناسد، نه شب و روز. این ویروس‌ها و بیماری‌ها در قالب بدافزارها به سیستم شما نفوذ پیدا می‌کنند و برای درمان آن، نیاز به توصیه‌های پزشکی یک فرد متخصص دارید.
به معنی نرم‌افزار مخرب گرفته‌شده است Malware یا همان بدافزار، نرم‌افزاری است که باهدف آسیب رساندن به دستگاه‌ها، سرقت داده‌ها و به‌طورکلی ایجاد خرابکاری طراحی‌شده است بدافزارها، اغلب توسط گروه‌های هکرها طراحی می‌شوند. دلایل مختلفی برای طراحی و ساخت بدافزارها وجود دارد، دلایلی مانند از باج افزارها، میتوان به‌عنوان بدترین نوع بدافزار نام برد. این بدافزار از طریق ایمیل، صفحات وب، لینک‌های تبلیغات‌ها و… وارد سیستم قربانی می‌شود و باج گیران، با رمزگذاری بروی فایل‌ها، در بعضی‌اوقات قفل‌کردن کل سیستم کاربر، درخواست باج می‌کنند.