رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اختلال در سرویس وب از طریق حملات dos چطور صورت می گیرد؟

اختلال در سرویس وب از طریق حملات dos چطور صورت می گیرد؟

Denial of Service attack نوعی حمله‌ است که هدف آن این است که دسترسی کاربران مجاز به استفاده از سرویس (به‌عنوان‌مثال؛ یک وب‌سایت یا شبکه) را از طریق بارگذاری منابع رایانه‌ای و یا شبکه متوقف می‌کند.(حملات  dos تلاش برای قطع موقت یا دائمی یا تعلیق خدمات یک میزبان متصل به اینترنت است.)

شایع‌ترین نوع حمله آن، حمله DoS و یا عدم سرویس‌دهی، گرفتار کردن سرورهای موردنظر با ارسال درخواست‌های زیادتر از توان رسیدگی به آن است.به‌عنوان‌مثال؛ سرور یک وب‌سایت دولتی، هنگامی‌که به‌عنوان هدف مهاجمین قرار می‌گیرد با حجم وسیعی از این قبیل درخواست‌ها مواجه می‌شود، که قابلیت پاسخ‌گویی به تمام درخواست‌ها را پیدا نمی‌کند، بنابراین، هر درخواست جدیدی از کاربران مجاز نمی‌تواند، پردازش شود تا زمانی که تمام درخواست‌های آن پاسخ‌دهی و رفع شود. ازاین‌رو سرویس‌دهی لغو می‌شود. حملات DoS می‌تواند توسط بدافزارهای مخرب نیز صورت بگیرد، که این موضوع باعث می‌شود، تا دستگاه‌های آلوده حمله را به‌عنوان بخشی از اطلاعات بدافزار در نظر بگیرند.

اما نسخه‌های ارتقا یافته‌ی حملات DoS توسط یک بات نت صورت می‌گیرد که در رایانه‌های آلوده به چندین بدافزار دستور داده می‌شود که به‌عنوان مهاجم، هدف موردنظر خود را تحت کنترل بگیرند.