رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه بفهمیم یک سایت خارجی معتبر است؟

چگونه بفهمیم یک سایت خارجی معتبر است؟

۱- قدمت سایت را چک کنید.
برای چک کردن قدمت سایت کافی ست آدرس آن را در این وبسایت https:‎//smallseotools.com/domain-age-checker وارد نمایید تا قدمتش را نمایش دهد. دامنه سایت بهتر است بالای ۱ سال سابقه داشته باشد. 
۲- سایت های تخصصی معتبرترند.
دنبال سایت هایی باشید که در زمینه مورد نظر شما اطلاعات تخصصی ارائه می کنند.
۳- به سایت های تجاری و تبلیغاتی خیلی بها ندهید.
سایت هایی که توسط شرکت ها و مشاغل اداره می شوند و معمولا به پسوند .com ختم می شوند دنبال این هستند که چیزی را به شما بفروشند و برای رسیدن به این هدف به احتمال زیاد همه اطلاعاتی که در اختیار شما می گذارند به نفع محصولشان است.
۴- سایت از نظر گوگل قابل قبول باشد.
گوگل معتبرترین منبع برای شناخت اعتبار و اهمیت وبسایت های مختلف است. کافی ست عنوان چند مطلب از سایت مدنظرتان را در گوگل سرچ کنید (در حالت incognito) و ببینید آیا در صفحات اول گوگل نمایش داده میشود یا خیر؟ گوگل از صدها فاکتور برای نمایش نتایج استفاده می کند و اگر چندین مطلب سایتی را در گوگل سرچ کردین و نتیجه ای از آن سایت نمایش داده نشد باید به اعتبار آن شک کرد.
۵- ظاهر سایت را در نظر بگیرید.
اگر سایتی از نظر طراحی ناشیانه و آماتور به نظر می رسد احتمال اینکه توسط افراد آماتور و غیر متخصص ایجاد شده باشد وجود دارد. 
۶- از نویسندگان ناشناس دوری کنید.
مقالات و مطالبی که اسم نویسنده در آنها ذکر می شود، اغلب- نه همیشه- نسبت به مطالبی که نویسنده آنها ناشناس است قابل اعتمادترند. 
۷- لینک ها را بررسی کنید.
سایت های معتبر اغلب از طریق لینک به همدیگر پیوند داده می شوند. با جستجوی اختصاصی در گوگل می توانید بفهمید سایتی که در آن در حال تحقیق هستید در چه سایت های دیگری پیوند داده شده است.