رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

از چه طریق می‌توانیم امنیت شبکه وای‌فای خود را ارتقا دهیم ؟

از چه طریق می‌توانیم امنیت شبکه وای‌فای خود را ارتقا دهیم ؟

1. به صفحه تنظیمات مودم یا روتر بروید
در اولین گام به صفحه تنظیمات روتر بروید. برای این منظور باید آدرس روتر را وارد کنید. در بیشتر موارد این آدرس http:‎//192.‎168.‎1.‎1 است. آدرس فوق را درون نوار مروگر وارد کرده و در فیلدهای ظاهر شده نام کاربر و گذرواژه را برای دسترسی به صفحه مدیریت روتر وارد کنید.

2. اتصالات ناشناس را پیدا کنید
اگر در یک مجتمع مسکونی یا ساختمانی حضور دارید که شرکت‌های مختلفی پیرامون‌تان قرار دارند باید دستگاه‌هایی که به روتر متصل شده‌اند را شناسایی کنید.

3. WPS روتر را غیرفعال کنید
پیشنهاد می‌کنیم برای حفظ امنیت شبکه وای‌فای ویژگی فوق را در روتر غیر فعال کنید. بخش عمده‌ای از حملات پیرامون شبکه‌های وای‌فای به واسطه باگ موجود در WPS رخ می‌دهد.

4. به سراغ فیلترسازی مک‌آدرس‌ها بروید
بهتر است مک‌آدرس دستگاه‌هایی که قرار است به روتر متصل شوند را برای روتر مشخص کرده و سایر دستگاه‌ها را فیلتر کنید.

5. از گذرواژه‌های پیچیده استفاده کنید
سعی کنید گذرواژه‌هایی را استفاده کنید که مقاومت بیشتری در برابر حملات جست‌وجوی فراگیر دارند.

6. به فکر پنهان‌سازی SSID شبکه نباشید
برخی کاربران تصور می‌کنند پنهان‌سازی SSID شبکه راهکاری برای مقابله با هکرها است، اگر این‌کار را انجام دهید هکرها را بیشتر ترغیب می‌کنید به سراغ هک شبکه بیایند.

7. آی‌پی پیش‌فرض ورود به صفحه مدیریت روتر را تغییر دهید
غییر آدرس پیش‌فرض روتر به میزان قابل توجهی به بهبود امنیت شبکه وای‌فای کمک می‌کند. برای تغییر آدرس آی‌پی مودم ابتدا به صفحه تنظیمات روتر وارد شده، به بخش Network رفته و گزینه LAN را انتخاب کنید. در ادامه آدرس آی‌پی دلخواهی را وارد کرده و روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا تغییرات اعمال شوند.