رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

کدام برنامه‌ها از تمام حافظه سیستم شما در ویندوز استفاده می‌کنند؟

کدام برنامه‌ها از تمام حافظه سیستم شما در ویندوز استفاده می‌کنند؟

1- روی نوار وظیفه کلیک راست کنید و در منوی ظاهرشده «مدیر وظیفه» را انتخاب کنید. (همچنین می‌توانید Ctrl + Alt + Delete را فشار دهید و "Task Manager" را از صفحه‌نمایش داده‌شده انتخاب کنید.)

 

2- در پنجره کامل Task Manager، به برگه «فرآیندها» بروید. فهرستی از همه برنامه‌ها و وظایف پس‌زمینه را که روی دستگاه شما در حال اجرا است، مشاهده خواهید کرد. درمجموع، به این برنامه‌ها "فرآیند" گفته می‌شود. برای مرتب‌سازی فرآیندهایی که یکی از آن‌ها بیشترین حافظه را استفاده می‌کند، روی سر صفحه‌ستون "Memory" کلیک کنید. فرآیند با استفاده از بیشترین درصد RAM به بالای لیست منتقل می‌شود.

 

3- در این پنجره، بهتر است به دنبال برنامه‌هایی بگردید که ممکن است از مقدار زیادی از حافظه را استفاده کرده باشد. آنچه "مشکوک" به‌حساب می‌آید، بر اساس نحوه استفاده معمول از دستگاه شما متفاوت است. اگر به‌طور مکرر پروژه‌های ویدیویی 4k ارائه می‌دهید یا بازی‌های رایانه‌ای پیچیده‌ای را اجرا می‌کنید، تعجب‌آور نیست اگر دریکی از این فرآیندها از مقدار زیادی حافظه (شاید حتی چندین گیگابایت) استفاده شود؛ اما اگر فرایندی که تشخیص نمی‌دهید از حافظه استفاده می‌کند یا اگر یک برنامه کاربردی حافظه بی‌پاسخ بوده است و نمی توانید به روش عادی از برنامه خارج شوید، ممکن است بخواهید فرایند را از بین ببرید. برای انجام این کار، فرایند را از لیست Task Manager انتخاب کرده و "پایان کار" را کلیک کنید.

4- پس‌ازآن، برنامه‌های متخلف بسته می‌شود (گاهی اوقات چند لحظه طول می‌کشد) اگر چنین نشد، دستگاه خود را دوباره راه‌اندازی کنید که می‌تواند به‌طور موقت مشکلات مختلفی را حل کند، ازجمله یک برنامه فراری که ممکن است از حافظه بیشتر ازآنچه تصور می‌شود استفاده کند. اگر به‌طور منظم در کمبود حافظه مشکل‌دارید، ممکن است وقت آن باشد که در صورت امکان RAM با حافظه بیشتری را به رایانه شخصی خود اختصاص دهید. موفق باشید!