فیشینگ با ترفند کمک به مؤسسات خیریه و پرداخت نذورات

۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۱۴:۱۷
تنظیم اندازه قلم

پ

فیشینگ با ترفند کمک به مؤسسات خیریه و پرداخت نذورات

رئیس پلیس فتا استان بوشهر از فیشینگ با ترفند کمک به مؤسسات خیریه خبر داد و گفت: هموطنان نذورات خود را از طریق سایت ها و مؤسسات معتبر که از طریق رسانه ملی اعلام می شود پرداخت کنند.
سرهنگ "مهدی قاسمی" رئیس پلیس فتا بوشهر در این خصوص گفت: در مناسبتهای خاص نظیر اعیاد مذهبی، بر‌اساس اعتقادات دینی و نیات پاک و خالصانه خود،  نذوراتی را در نظر گرفته و یا به مؤسساتی نظیر کمیته امداد امام و بهزیستی که مستضعفین و افراد کم‌توان اقتصادی و  خانواده‌های بی‌سرپرست را تحت پوشش خود قرار داده کمک‌هایی اعطا می‌کنند. اکثر این کمکها به‌صورت نقدی بوده و در خیلی از موارد جهت سهولت در دسترسی،  برای  واریز وجه به حساب این مؤسسات، از اینترنت و فضای مجازی استفاده می کنند.
این مقام سایبری با اشاره به اینکه کاربران فضای مجازی برای کمک به نیازمندان حتماً به مؤسسات خیریه شناخته شده و دارای مجوز مراجعه کنند و فریب پیام ها و سایت های جعلی را نخورند؛ از عموم مردم خواست به هیچ عنوان به کانال‌ها وگروه‌هایی که درشبکه‌های اجتماعی اقدام به جمع‌آوری کمک مالی به نام مؤسسه های خیریه می‌نمایند اعتماد نکنند. مجرمین سایبری با سوء استفاده از این فضای معنوی و اقدام خداپسندانه و انسان‌دوستانه مردم، اقدام به طراحی صفحات و درگاه‌های جعلی با مشخصات ظاهری مشابه با مؤسساتی اعم کمیته‌امداد و بهزیستی نموده و با این طریق اطلاعات حساب کاربران کمک‌کننده را کپی و فیشینگ نموده و در ادامه موجودی حساب آنها را به‌سرقت می برند. 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید