مراقب امنیت تلفن های همراه هوشمند خود باشیم

1398-10-08 11:00
تنظیم اندازه قلم

پ

مراقب امنیت تلفن های همراه هوشمند خود باشیم

رییس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی سرهنگ محسن محمودی  با حضور در برنامه رادیویی "سحر لر" در خصوص مراقبت از گوشی های هوشمند توسط کاربران بیان داشت: یک سری اقدامات باید در تلفن های همراه انجام دهیم تا دچار آسیب های فضای مجازی نشویم ازجمله استفاده از آنتی ویروس های مورد تایید و استاندارد که از شرکتهای معتبر تهیه می شود.

وی در ادامه بیان داشت:ما بایستی  دقت داشته باشیم موقع دانلود از نرم افزارهایی که رایگان در اختیار ما قرار داده می شوند ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را متحمل شویم لذا باید سعی کنیم از استفاده از این سری برنامه ها پرهیز کنیم.

سرهنگ محمودی اعلام داشت: حتما درگوشی های هوشمند خود از دیواره آتش استفاده کنیم چراکه این نرم افزارها جلوی برخی از آسیب ها  را می گیرد.

وی افزودند: ازجمله جرایم مهمی که در فضای مجازی اتفاق می افتد؛ نشر اکاذیب، توهین و اهانت، استفاده از تصاویری که حاوی توهین به دیگران است.

وی در پایان توصیه نمود: بخاطر داشته باشیم  نباید هر مطلبی را که از صحت آن خبر نداریم نشر دهیم که این اعمال جزء جرایم رایانه ای محسوب شده و پلیس فتا طبق قانون و برخورد قاطع با قانون شکنان انجام خواهد داد. باید هوشیارانه  در فضای مجازی قدم برداریم  تا بتوانیم از این دانش بشری استفاده موثری داشته باشیم.  

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید