دستگیری هتاک اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام به طور پی در پی اقدام به ارسال پیام‌های توهین‌آمیز به وی می‌نماید  لذا برهمین اساس در این پلیس پرونده مقدماتی تشکیل و پی جویی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با ارائه مستندات جمع آوری شده از سوی شاکیه مشخص گردید فرد مزاحم با زیرکی خاص و با استفاده از ترفندهای مختلف و با بهره گیری از محتوای پروفایل شاکیه اقدام به ایجاد مزاحمت نموده است.
رئیس پلیس فتا استان سمنان در خصوص شناسایی و دستگیری متهم بیان کرد: متهم با استفاده از شگردهای متعددی قصد مخفی نگه داشتن هویت واقعی خود را داشت، که با هوشیاری کارشناسان این پلیس و با به کارگیری اقدامات تخصصی و پلیسی، مجرم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر گردید.

این مقام ارشد انتظامی پس از دستگیری متهم و حضور وی در پلیس فتا گفت: در ابتدا متهم هرگونه ارتباط با پرونده را انکار نموده و با بیان مطالب غیر مرتبط قصد انحراف پی‌جویی پرونده را داشت که پس از ارائه مستندات مجرمانه جمع‌آوری گردیده توسط کارشناسان پلیس فتا، چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشته و به بزه ارتکابی خود اعتراف نمود و انگیزه خود را انتقام جویی عنوان نمود.

سرهنگ صادقی با بیان اینکه نشر مطالب مهم و خصوصی در صفحات، کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی برای  کاربران دردسر ایجاد میکند، بیان داشت: کاربران فضای مجازی همواره مراقب فعالیت و عملکرد خود در فضای مجازی باشند و سعی کنند اطلاعات مهم و هویتی خود را در این فضای سایبر به اشتراک نگذاشته و به افراد غریبه اعتماد نکنند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان در پایان یادآور شد: پلیس فتا همواره آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی ارسال نمایند.