نسخه 11.4 ios دارای مشکل دوربین می‌‌باشد.

ios 11.‎4  به نظر می رسد یک نسخه با ثبات تر از نسخه‌های قبلی این سیستم عامل می‌باشد زمانی که شرکت غول پیکر اپل این نسخه را منتشر کرد بلافاصله گزارش‌هایی از سوی کاربران این گوشی هوشمند اعلام شد که این سیستم عامل قوی دارای مشکلاتی بوده که نمی‌توان آن را به سادگی رفع نمود.

در حال حاضر شرکت اپل در آخرین گزارش خود نقص را تایید نموده و اعلام کرد: به نظر می‌رسد نسخه ios 11.‎4 دارای نقص‌های است که به خاطر این موضوع شرکت بزرگ اپل جانشینی برای این سیستم عامل ایجاد نموده که در آینده آن را منتشر خواهد کرد.
 

در آخرین شکایت‌هایی که در فضای مجازی، کاربران مطرح نموده‌اند مربوط به دوربین آیفون است که در زمان عکس برداری یا فیلم برداری لرزشی در نمایش گر مشاهده گردیده که باعث خرابی تصاویر گرفته شده می‌شود.
این مشکل که منتشر شده است اولین نقص سیستم عامل ios نیست بلکه قبلا مشکلاتی مشاهده شده که یکی از این مشکلات ضعیف درباتری آیفون بود که شرکت اپل بسیار سریع آن را در نسخه جدید خود مرتفع نمودند.
 

این مسئله جدید که برای نسخه ios ایجاد شده است باعث زیاد شدن شکایت‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی و تالار گفتگو سایت غول پیکر آیفون گردیده است.

پیغام بالا از سوی یکی از کاربران سیستم عامل ios 11.‎4 منتشر گردید است
یکی از کاربران شبکه اجتماعی توییتر در خصوص این مشکل پیغامی را منتشر کرد و اعلام کرد: وقتی که من می خواستم از دوربین آیفون خود استفاده کنم، چندین بار با یک صفحه سیاه مشکی مواجه شدم وسپس بعد از راه اندازی مجدد گوشی مشکل رفع می گردید.
 

از آنچه که در خصوص این نقص جدید گفته شد، هنگام استفاده از برنامه دوربین آیفون، صفحه نمایش سیاه و سفید می‌شود و دیگر نمی‌توان عکس‌برداری کرد. مشکل دیگری دوربین که کاربران توضیح داده‌اند این است که نمی‌توان روی یک اشیا تمرکز کرد و بعد از عکس برداری تصویر دارای نقص رنگی می‌شود

شرکت اپل در تلاش است تا راه حلی برای این مشکل پیدا کند و یا جایگزینی برای این نسخه ناقص منتشر کند که متاسفانه تا‌کنون موفق به این کار نشده است. شرکت تکنولوژی غول پیکر اپل برای جلوگیری از این نقص مجبور شده است که نسخه را متوقف نماید و به همین دلیل دیگر نمی‌توان این سیستم عامل را بروزرسانی یا نصب نمود.
 
 

شرکت اپل در گزارش‌های اخر خود اعلام نمود که قبل از نسخه 12 ios   مشکلات نسخه ios 11.‎4  ناقص را رفع نموده و منتشر می‌نمایند که این بروز رسانی اصلاح شده به زودی ظاهر خواهد شد و تمام مشکلات را مرتفع می نماید و دیگر دارای نقص نخواهد گردید.(معلوم نیست که این گزارش صحت دارد یا خیر؟)