کلاهبرداری از طریق سایت دیوار با شگرد فروش مبلمان

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر گفت:  در پی شکایت خانمی مبنی بر اینکه به قصد خرید یک دست مبلمان از سایت دیوار مورد کلاهبرداری قرار گرفته است، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول عنوان داشت:  شاکی اذعان نمود پس از مشاهده یک آگهی فروش مبلمان با قیمت مناسب در سایت دیوار با شخص آگهی دهنده تماس برقرار کرده و درخواست کالای مذکور را می‌نماید، لذا فروشنده از خریدار تقاضای مبلغی بابت بیعانه می‌کند که پس از دریافت مبلغ مربوطه تلفن همراه خود را خاموش و پاسخگوی وی نمی‌باشد.

وی افزود: با انجام تحقیقات تخصصی در فضای مجازی و اقدامات کارشناسی، طی چند روز متهم در استان همجوار شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی در پایان توصیه نمود : به منظور پیشگیری از وقوع مجدد این گونه جرایم و نرسیدن کلاهبرداران سایبری به مقاصد شوم خود، شهروندان می‌بایست پس از انتخاب کالا یا خدمات در سایت‌های واسطه گر اینترنتی و قبل از هرگونه واریز وجهی، از کم و کیف خدمات یا کالا و هویت فروشنده مطلع گشته و از واریز هرگونه وجهی حتی مبالغ کم به عنوان بیعانه خودداری نمایند.

وی از شهروندان درخواست نمود در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.