دسترسی غیرمجاز به پروفایل زن‌دایی دردسرساز شد

دسترسی غیرمجاز به پروفایل زن‌دایی دردسرساز شد
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم ابراهیم پرسا در تشریح این خبر اظهار داشت: پس از وصول یک فقره مرجوعه قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان، شهروند گرگانی مدعی شد که شخصی در یکی از پیام رسان های موبایلی به پروفایل شخصی وی دسترسی غیرمجاز پیدا کرده و از هویت و اطلاعات وی سوء استفاده نموده که در این راستا شناسایی متهم در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.
وی افزود: برابر تحقیقات صورت گرفته و بررسی مستندات، مشخص گردید فردی با دسترسی غیرمجاز به پروفایل شاکیه با سوء استفاده از اطلاعات وی اقدام به ایجاد مزاحمت برای شاکیه می نمود که با اقدامات فنی و اطلاعاتی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا استان، نهایتا متهم شناسایی و برابر هماهنگی با مرجع قضایی، احضار و در بازجویی های صورت گرفته  به بزه ارتکابی اعتراف و اعلام نمود: شاکیه زن دایی بنده می باشد و به جهت کنجکاوی وارد اکانت تلگرام وی شدم.هدف و انگیزه خاصی نداشتم و صرفا از روی سرگرمی و کنجکاوی اقدام به انجام این کار نمودم.
سرهنگ پرسا گفت : پس از تکمیل تحقیقات،متهم مذکور به همراه پرونده جهت تعیین تکلیف قضایی به دادسرا اعزام گردید.
رئیس پلیس فتا استان در ادامه، اظهار داشت: اعتماد بی جا به اطرافیان  وعدم رعایت نکات امنیتی و تبادل اطلاعات خصوصی و مهم در فضای مجازی خصوصا شبکه های اجتماعی،منجر به بروز چنین مشکلاتی می شود.
وی خاطر نشان کرد: شهروندان می بایست  این فضا را حریم امن و قابل اعتماد تصور نکنند و از تبادل اطلاعات شخصی در محیط پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی جدا خودداری نمایند.
سرهنگ دوم پرسا گفت: متاسفانه برخی از کاربران پس از ارتکاب عمل مجرمانه در فضای مجازی، از عدم آگاهی از قانون جرایم رایانه های  سخن می گویند، غافل از اینکه، جهل به قانون رافع مسئولیت نیست.
وی همچنین  ضمن هشدار به کلاهبرداران و مزاحمان اینترنتی اظهار داشت: پلیس فتا برابر قانون جرایم رایانه ای با متخلفان این حوزه که اقدام به ایجاد مزاحمت برای سایرشهروندان می نمایند رفتار خواهد نمود.
رئیس پلیس فتا استان در خاتمه از هموطنان عزیز درخواست کرد در صورت مواجهه با هر گونه مشکل در فضای مجازی  آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir ، بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی  اعلام نمایند.