دختر نوجوان در دام مرد میانسال گرفتار شد

دختر نوجوان در دام مرد میانسال گرفتار شد
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه دختر نوجوانش درفضای مجازی مورد تهدید فرد ناشناسی قرار گرفته بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول عنوان داشت: شاکی مدعی است دخترش در فضای مجازی با فردی غریبه ارتباط برقرار می‌کند و متاسفانه پس از فریب خوردن عکس‌های شخصی و خصوصی خود را در اختیار او قرار می‌دهد اما مشاهده می کند آن شخص پس از مدتی تغییر رفتار داده و او را تهدید به انتشار آن تصاویر در فضای مجازی می کند.

سرهنگ مرتضوی اضافه کرد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم جوانی 30 ساله که قصد سوءاستفاده از شاکی را داشت شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته از متهم پس از اعتراف صریح به بزه انتسابی مشخص گردید افراد زیادی را فریب داده و اطلاعات خصوصی آنها را دریافت کرده است.

سرهنگ مرتضوی در پایان اشاره داشت: به کاربران شبکه‌های اجتماعی توصیه می‌گردد در این فضا به هیچ عنوان به افراد غریبه اعتماد نکرده و با آنها ارتباط برقرار نکنید و همچنین مراقب تصاویر شخصی و خصوصی خود باشید.

سرهنگ مرتضوی در پایان از شهروندان درخواست نمود در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.