استفاده از کلمه‌های عبور ترکیبی برای افزایش امنیت کاربران

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: این کارشناس سایبری در جمع پرسنل بیمارستان شهید مدنی کرج در خصوص ویژگی‌های یک پسورد قوی و مناسب، اظهار کرد: کلاهبرداران فضای مجازی همواره در کمین کاربران هستند تا با داشتن اطلاعات نسبی از شما به راحتی به حساب‌های کاربریتان دسترسی پیدا کنند پس به هیچ وجه از مشخصات شخصی در اکانت‌های کاربری به عنوان کلمه عبور ‌(اسم‌، نام خانوادگی‌، تاریخ تولد‌، شماره تماس و ...‌) استفاده نکنید.

کارشناس سایبری پلیس فتا تاکید کرد: هرگز از یک گذرواژه برای چند حساب کاربری استفاده نکنید چرا که فرصت طلبان این فضا بسیار زیرک بوده و با داشتن حتی یک گذرواژه از اطلاعات امنیتی شما به راحتی همان گذر واژه را برای دیگر حساب‌های کاربری شما به خصوص در شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده و داده‌های شما در این فضا را مورد تهدید قرار می‌‌دهند.

وی با بیان اینکه گاهی کاربران دارای حساب‌های کاربری متعددی هستند و به دلیل کثرت تعداد موجب فراموشی بسیاری از این گذر واژه‌ها خواهد شد لذا می‌توانند از یک برنامه "مدیریت پسورد "برای به خاطر ماندن گذرواژه خود استفاده کنند، تاکید کرد: رمز عبورتان را به هیچ‌وجه روی کاغذ یادداشت نکنید و آن را در معرض دید همه قرار ندهید.

این کارشناس فضای مجازی ادامه داد: پسورد‌های قوی باید ترکیبی از حروف بزرگ، کوچک، اعداد و علامت باشند و حداقل کمتر از 8 کاراکتر نباشد و هرگز این گذر واژه‌ها به نمایش گذاشته نشود.

کارشناس پلیس فتا البرز یادآور شد: حتماً به صورت دوره‌ای پسو‌رد‌های خود را در فواصل زمانی کوتاه عوض کنید تا در دنیای مجازی امنیت داشته باشید.  
         
کارشناس‌‌ تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان البرز در پایان ضمن معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir گفت: در صورت برخورد با موارد مجرمانه و مشکوک می‌توانید از طریق بخش ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا این موارد را گزارش نمائید.