گوگل بدون کاوش شما را دنبال می کند

برای یک شرکت سهامی جهانی مانند گوگل، "نه" لزوما به معنای "نه" در هنگام ردیابی مکان‌های کاربر است. کاربران می‌توانند تنظیمات حریم خصوصی خود را به گونه‌ای تنظیم کنند تا اطلاعات مکانی آن‌ها خاموش شود  یا فقط در حالی که یک برنامه مانند Google Maps در حال استفاده است  مشخص شود.
  با این حال، زمانی که گونز آکار، پژوهشگر محرمانگی در پرینستون، سابقه موقعیت مکانی خود را در سفر غیرفعال کرد و مطمئن از اینکه او ردیابی نشده است، متوجه شد که تنظیمات حریم خصوصی ناکارآمد بوده است.
google-maps-iphone-2.jpg
براساس گزارش AP، نتایج آنچه که داده‌های مکانی در طی سه روز در یک نقشه جمع‌آوری شد و شامل رفت و آمد قطاری در دو سفر به نیویورک و بازدید از پارک High Line، بازار چلسی، پارک مرکزی و هارلم بودند.
کاربران از مدت‌ها قبل نسبت به اینکه قادر باشند سرویس‌های مکان یاب گوگل را ببندند ، مشکوک بوده‌اند. همان طور که معلوم می‌شود این سو ظن موجه است,  acar تایید کرد که حتی بدون اجازه او سفرهایش ردیابی و نگهداری شده‌اند.
location-tracking-promo.jpg
یک سخنگوی گوگل در بیانیه ای به AP گفت: " روش‌های مختلفی وجود دارد که گوگل ممکن است از موقعیت مکانی برای بهبود تجربه مردم استفاده کند، از جمله سابقه موقعیت مکانی، فعالیت وب و برنامه و همچنین از طریق سرویس‌های موقعیت مکانی سطح .
ما توصیف‌های دقیقی از این ابزار‌ها و کنترل‌های قوی ارائه می‌دهیم تا مردم بتوانند موقعیت مکانی خود را روشن یا خاموش کنند و تاریخچه‌های خود را در هر زمان که خواستند حذف کنند.
این گزارش پرسش‌های حریم خصوصی متفاوتی را مطرح می‌کند، به خصوص هنگامی که به رضایت کاربر  برای استفاده از مجموعه داده‌ها می‌رسد.
وقتی بحث درباره حریم خصوصی اطلاعات مطرح می‌شود، باید شروع به پرسیدن مجموعه‌ای از سوالات مختلف کنیم، از این قبیل که :چه اطلاعاتی را می‌توان به طور قانونی جمع‌آوری کرد؟  تاد شللنبرگر، استراتژیست ارشد جهانی، Veridium، چه اطلاعاتی را برای جمع آوری اطلاعات مورد استفاده قانونی قرار می دهد؟