برادر عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی بود

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ ‌علیبخشی در تشریح این خبر گفت:  شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایى به پلیس فتا شهرستان ملایر مراجعه و اظهار داشت مبلغ 5 میلیون ریال از حساب وى به‌ صورت غیرمجاز برداشت شده است لذا تقاضاى شناسایى عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکى‌اش را داشت.

وی افزود: با انجام تحقیقات اولیه مشخص گردید عامل برداشت غیرمجاز از حساب شاکى با در دست داشتن اطلاعات حساب و مشخصات کارت عابر بانک و رمز دوم اقدام به خرید شارژ طی چندین فقره نموده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و اقدامات فنى و پلیسى، متهم که برادر شاکی بود شناسایی و برای انجام تحقیقات تکمیلی به این پلیس فراخوانده شد.

سرهنگ علیبخشی تصریح کرد: متهم در تحقیقات مقدماتی هرگونه ارتباط خود را با موضوع انکار می‌نمود که پس از مواجهه با دلایل، مدارک و مستندات موجود در پرونده، درنهایت به بزه انتسابی اعتراف و در خصوص نحوه دستیابی به اطلاعات حساب بانکی شاکی عنوان نمود با سوءاستفاده از اعتماد بردارم به رمز دوم و سایر اطلاعات کارت‌بانکی وی دسترسی و اقدام به خرید شارژ از  حساب بردارم ‌نمودم.

این مقام ارشد انتظامی به شهروندان توصیه کرد: در حفظ و نگهداری اطلاعات بانکی خود کوشا باشید و در این خصوص به‌ هیچ‌وجه حتی به اقوام و دوستان خود نیز اعتماد نکنید.

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در ادامه به شهروندان توصیه کرد: با توجه به سهولت دسترسى به حساب بانکى توسط رمز دوم، ‌نگهدارى و تغییر دوره‌اى این رمز از ضروریات جلوگیری دسترسى غیرمجاز به حساب بانکى است بنابراین به‌ منظور پیشگیرى از برداشت غیرمجاز ضمن اطلاع از تراکنش و گردش مالى حساب‌هاى بانکى خود نسبت به تغییر دوره‌اى رمز دوم و حفظ و صیانت از آن حساس باشید.

سرهنگ علی‌بخشی در پایان گفت: همچنین کاربران درصورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما درمیان بگذارند.