تهدید و اخاذی در قالب خواستگاری

سرهنگ شاهین حسنوند رئیس پلیس فتا استان خوزستان درگفت‌ و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا اظهارداشت : درهمین رابطه خانمی با مراجعه به این پلیس گفت از طریق شبکه‌های اجتماعی با فردی آشنا شدم این شخص در گفته‌های خود وعده خواستگاری و ازدواج به من داده بود و به این شکل اعتماد مرا به خود جلب کرد.

شاکی اظهارات خود را اینگونه ادامه داد: با اعتمادی که به وی داشتم تصاویر شخصی وخصوصی خود را برای او ارسال کردم، ولیکن پس از مدتی که از ارتباط ما گذشته بود، رفتارش با من تغییر کرد و بدون دلیل خاصی ضمن قطع کردن ارتباطش گفت قصد خواستگاری ندارد،مدتی بعد من را تهدید کرد که اگر به خواسته‌های وی تن ندهم ،تصاویری که خودم برای او ارسال کرده بودم را منتشر می‌کند.

سرهنگ حسنوند بیان داشت: متاسفانه علیرغم هشدارهای فراوان مبنی بر عدم ارتباط ‌گیری با افراد ناشناس و نامحرم در فضای مجازی، بازهم شاهد اینگونه حوادث ناگوارهستیم که به دلیل کم‌ تجربگی دختران و خانم‌های جوان و عدم رعایت نکات ایمنی در فضای مجازی،شیادان به راحتی به اهداف شوم خود می‌رسند.

این مقام ارشد انتظامی ‌ضمن بیان اینکه با ثبت اظهارات شاکی،پرونده‌ای تشکیل شد و در دستور کار تخصصی کارشناسان این پلیس قرار گرفت،گفت : با بررسی‌های اولیه مستندات و تحقیقات جامع و کامل صورت پذیرفته از مبادی مربوطه،کارشناسان به سرنخ‌های مهمی رسیدند، با مشخص شدن هویت متهم، در مرحله بعد ماموران پلیس اقدام به ردگیری محل حضور متهم کرده و پس از شناسایی موقعیت متهم، در اقدامی ضربتی وی را دستگیر کردند.

وی درتوصیه به شهروندان گفت: شهروندان هیچ‌گاه نباید روابط خود در فضای مجازی را به فضای واقعی بکشانند و در این زمینه می‌بایست جانب احتیاط را رعایت کنند، همچنین برای مسائل مهمی مانند ازدواج، به هیچ عنوان از طریق فضای مجازی و بدون اطلاع والدین اقدام نکنند.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: ازشهروندان می‌خواهیم‌ ،درصورت اطلاع ازهرگونه فعالیت مجرمانه درفضای مجازی یا پیامرسان‌‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی  گزارش کنند.