تهدید به انتشار تصاویر خصوصی نتیجه دوستی اینترنتی

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ علی بخشی فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در تشریح این خبر گفت:خانم ملایری به پلیس فتا مراجعه وعنوان کرد شخصی ناشناس با ارسال پیام‌های متعدد به تلگرامم،  من را تهدید به انتشار عکس های شخصی‌ام می کند . 

وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی و اهمیت موضوع، پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شد و در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با پی‌جویی های فنی و پلیسی انجام شده مشخص شد شاکی تصاویر شخصی و خصوصی خود را در تلفن همراه نگهداری می‌نماید و همچنین به علت سهل انگاری یکی از عکس‌های خود را برای اکانت تلگرام به نام بنیامین فرستاده است.

سرهنگ علی بخشی با اشاره به شناسایی متهم گفت: نامبرده ضمن احضار به پلیس فتا در تحقیقات مقدماتی ، هرگونه ارتباط خود را با موضوع انکار کرد ولیکن پس از مواجه با دلایل، مدارک و مستندات موجود در پرونده ، در نهایت به جرم خود اقرار کرد .

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در ادامه از تحویل متهم به مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی پرونده اش خبر داد و به شهروندان توصیه کرد:تصاویر شخصی خود را در اختیار دیگران حتی نزدیکان و آشنایان قرار ندهند و دقت نمایند گوشی تلفن همراه به هیچ عنوان محل مناسبی برای نگهداری اطلاعات محرمانه و شخصی نمی باشد.

وی یاد آور شد: والدین با کسب اطلاعات در خصوص تکنولوژی‌های جدید از جمله فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می توانند با علم به تهدیدات فضای مجازی و چالشهای آن، بصورت آگاهانه به فعالیت فرزندان خود در چنین محیط‌هایی نظارت داشته باشند.

سرهنگ علی‌بخشی درپایان گفت: کاربران می توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریتهای سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی با این پلیس در میان بگذارند.