چه روش‌هایی برای افزایش امنیت آیفون وجود دارد؟ (قسمت2)

استفاده از PIN سیمکارت
خیلی از کاربران برای راحتی بیشتر این گزینه را غیرفعال می‌کنند، غافل از اینکه فعال بودن SIM PIN امنیت گوشی را افزایش می‌دهد.

pin_2.jpg
به منو Settings ،Phone و سپس SIM PIN رفته و دکمه مقابل آن را روشن کنید. از این پس با هر بار خاموش کردن یا خارج کردن سیمکارت نیاز به وارد کرد PIN  آن می‌باشد.

محدود کردن فعالیت‌های لاک اسکرین
اگر برای گوشی رمز تعریف کنید امکان تعیین فعالیت‌هایی را به دست می‌آورید که در صفحه قفل گوشی نمایش داده می‎شوند، مثل نوتیفیکیشن‌ها، تقویم و پاسخ دادن به پیام‌ها و غیره.

Lock Screen_1.jpg
به Touch ID & Passcode در منو تنظیمات بروید و در بخش Allow access when locked فعالیت‌هایی را که نمی‌خواهید در صفحه قفل گوشی نمایش داده شوند غیرفعال کنید.

سافاری را امن‌تر کنید
عدم استفاده از ویژگی‌هایی مثل تکمیل خودکار فرم‌ها، ذخیره پسوردها در گوشی و ذخیره کوکی‌ها از جمله کارهایی است که به امن‌تر شدن مرورگر سافاری کمک می‌کند.

Safari_1.jpg
برای تغییر این گزینه‌ها وارد تنظیمات شوید و با اسکرول کردن صفحه به پایین، Safari را پیدا کنید. در این بخش می‌توان تغییرات اشاره‌ شده را اعمال کرد.

استفاده از گزینه  Erase Data

در آیفون گزینه‌ای وجود دارد که اگر 10 بار پسورد گوشی اشتباه وارد شود همه اطلاعات ذخیره‌ شده روی دستگاه را پاک می‌کند. این گزینه برای محافظت از اطلاعات شما هنگامی که گوشی به سرقت برود بسیار مفید است.

Erase Data_1.jpg
برای این کار در منو تنظیمات به Touch ID & Passcode رفته و گزینه Erase Data را فعال کنید.