شهروندان مراقب سایت جعلی با موضوع ثبت نام یارانه‌ها باشند

سرهنگ شاهین حسنوند رییس پلیس فتا خوزستان در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا اظهار کرد: کلاهبرداران در ابتدا سایتی مشابه سایت اصلی طراحی کرده و در مرحله بعد با تبلیغات فراوان در شبکه‌های اجتماعی و یا با ارسال پیام‌هایی به تلفن همراه شهروندان مبنی بر قطع یارانه، به آنها هشدار می‌دهند که جهت جلوگیری از قطع دایم و اتصال مجدد یارانه، به آدرس سایت مذکور مراجعه کنند؛ شهروندان نیز پس از مراجعه به سایت نامبرده، اطلاعات حساب بانکی خود را وارد کرده که در پی آن، اطلاعات آنها به دست کلاهبرداران می‌رسد. 

این مقام انتظامی افزود: شهروندان هیچ‌گاه به تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و یا پیامک‌های ناشناس مبنی بر ثبت نام یارانه، سهام عدالت و سبد حمایتی کالا توجه نکرده و اطلاعات و اخبار مورد نیاز خود را فقط از منابع معتبر کسب کنند، همچنین با توجه به جعلی بودن این سایت، در صورتی که به صفحه مراجعه و اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده‌اند، هر چه سریعتر نسبت به تغییر رمز دوم خود اقدام کنند.

سرهنگ حسنوند بیان کرد: متاسفانه برخی شهروندان در هنگام ثبت نام به آدرس سایت دقت کافی نمی‌کنند و با جستجو در اینترنت و یا رفتن به لینک‌هایی که در سایت‌های مختلف ارائه شده در دام کلاهبرداران سایبری می افتند که پیامد این بی‌دقتی منجر به سرقت اطلاعات بانکی آنها می‌شود.

وی افزود: برای ثبت نام فقط سایتwww.yaraneh10.ir از طرف مراجع رسمی کشور اعلام شده و لازم است در هنگام ثبت نام، آدرس سایت را به دقت بررسی کرده و سپس اطلاعات خود را وارد کنند.

رییس پلیس فتا خوزستان در پایان گفت: برای دریافت اطلاعات، هشدارها و توصیه های پلیس فتا هموطنان عزیز می‌توانند به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کرده و در صورت مشاهده موارد مشکوک نیز گزارش خود را در بخش ثبت گزارش مردمی به ما اطلاع دهند.