امروز فضای مجازی از مهمترین دغدغه های رهبری است

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سردار"علیرضا مظاهری"  فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی در جمع کارشناسان پلیس فتا، معاونت اجتماعی و جمعی از کارکنان پلیس امنیت عمومی استان با موضوع فضای مجازی در محل سالن جلسات پلیس فتا برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه در دنیای امروز فضای مجازی، فضای حقیقی را مدیریت می‌کند و اصولاً قدرت این طیف از رسانه‌ها در تنویر و یا تشویش افکار اجتناب‌ناپذیر است.

وی با اشاره به برنامه‌های شوم استکبار جهانی و معاندان در فضای مجازی، افزود: منافقان و معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران دست‌ به‌ دست هم داده‌اند تا با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، آسیب‌های اجتماعی و فشار اقتصادی در امنیت داخلی اختلال ایجاد کنند و این‌ یکی از وظایف پلیس است تا با همکاری سایر ارگان‌ها در مقابل دشمن ایستادگی کنند.

این مقام ارشد انتظامی در استان خاطرنشان کرد: دشمن امروز از جنگ سرد با جمهوری اسلامی ناامید شده است و از طریق جنگ نرم وارد عمل شده است لذا اگر بخواهیم با قدرت در مقابل جنگ نرم دشمنان ایستادگی کنیم باید آرایش فرهنگی‌مان را همانند آرایش نظامی تنظیم کنیم.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی همچنین با اشاره به اینکه باید با جدیت در مقابل تهدیدات فضای مجازی ایستاد، گفت: با توجه به رسالتی که ناجا دارد برقراری و حفظ امنیت در ابعاد مختلف مهم‌ترین مأموریت این سازمان مردم محور است.

وی با اشاره به بیانات مقام عظمای ولایت در حوزه فضای مجازی که فرمودند" اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم" یادآور شد: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب باید تمام دستگاه‌ها با وحدت و اتحاد در مقابل آسیب‌ها و تهدیدات این فضا ایستادگی کنند.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی همچنین با اشاره به اینکه باید برای فضای مجازی یک برنامه‌ریزی و برآورد معینی داشته باشیم، گفت: علاوه بر پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی، با برخورد مناسب ولی قاطعانه و قانونمند با افراد مخل امنیت نیز برخورد کنیم . 

این مقام ارشد انتظامی در استان در پایان با اشاره به سخنان رهبری و فرمانده محترم ناجا افزود: پلیس فتا با همکاری سایر قسمت‌های مرتبط فضای مجازی باید هوشمندانه عمل کند و سعی کند با تقویت رویکردهای فنی با همکاری سایر پلیس‌های تخصصی در مهار و کنترل زمینه‌های وقوع جرم تلاش کند.