کلاهبرداری با رجیستری کردن گوشی تلفن همراه

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه شهروندی به پلیس فتا که اظهار داشت مدیر دفتر نمایندگی یکی از اپراتورهای تلفن همراه در سنندج است و متوجه شده است که فردی ناشناس با دسترسی به رمزسامانه وی حدود 200 شماره سیم‌ کارت با کد ملی افراد مختلف را در سامانه گمرک به جهت رجیستری گوشی ثبت کرده است، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی درادامه افزود: با اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس، متهم که از کارکنان زیرمجموعه دفتر خدمات ارتباطی شاکی بود، شناسایی و به پلیس فتا احضار شد.

این مسئول انتظامی بیان داشت: متهم پس از مواجه شدن با ادله دیجیتال، ضمن اعتراف به جرم خود، انگیزه‌اش را کسب درآمد عنوان کرد و گفت به دلیل اشتغال در دفتر خدمات ارتباطی، رمز دسترسی به سامانه را داشتم و با فعال کردن تعدادی شماره سیم‌کارت، گوشی‌های قاچاق را رجیستری می‌کردم.

سرهنگ دانش پور در پایان به شهروندان توصیه کرد: از اعتماد بی‌جا و قرار دادن رمز سامانه‌های کاری به دیگران خودداری کنید و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی اعلام کنید.