کلاهبرداری مالی با ترفند واسط قرار دادن حساب‌های بانکی

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا آذربایجان‌غربی در تشریح این موضوع اظهار کرد: برخی از افراد سودجو و کلاهبردار از حساب‌های بانکی افراد که نکات امنیتی را در نگهداری از رمز و اطلاعات بانکی خود رعایت نکرده اند  به عنوان یک حساب واسط سوء استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: در این روش کلاهبرداران از طریق تماس تلفنی، استفاده از فروش نرم‌افزارهای جعلی و با ترفندهای مختلفی شهروندان را فریب داده و مشخصات حساب بانکی آن‌ها  را بدست می‌آورند.

سرهنگ نصرتی گفت: در این بین برخی از افراد مشخصات یک حساب خالی را مبنی بر اینکه وجهی در آن موجود نیست در اختیار اینگونه افراد قرار می‌دهند، غافل از اینکه مجرمان وجوه سرقتی از سایر حساب‌ها را در اینگونه حساب‌ها به گردش درآورده و موجب گرفتاری افراد می‌شوند.

سرهنگ نصرتی در این خصوص به شهروندان هشدار داد: به محض واریز وجه مشکوک به حسابتان سریعا نسبت به مسدودی آن اقدام کرده و موضوع را در اسرع وقت از طریق مراجع قانونی پیگیری کنید .

وی در خصوص جلوگیری از سوء استفاده از حساب‌های بانکی به موضوع رمز‌های یکبار مصرف اشاره کرد و اظهار داشت : برای انجام هر تراکنش بانکی در حوزه پرداخت‌های اینترنتی یک رمز تولید شده که برای یک بار اعتبار داشته و تنها دارنده این رمز مجاز به انجام تراکنش می‌باشد.

رئیس پلیس فتا استان در پایان با معرفی سایت پلیس فتا(www.cyberpolice.ir) به عنوان پل ارتباطی با شهروندان گفت: آنان در صورت مواجهه با هر گونه موارد غیر قانونی در فضای مجازی می‌تواند آن را از این طریق به پلیس اعلام دارند.