کاربران آیفون می‌توانند از تکنولوژی اندروید برای باز کردن دستگاه‌های خود استفاده کنند

در حال حاضر، کلید امنیتی اندروید را می‌توان به طور انحصاری برای ورود به حساب‌های  گوگل استفاده کرد.

این ویژگی در اوایل امسال اعلام شد، زمانی که گوگل تایید کرد که بر روی یک پروتکل مبتنی بر بلوتوث کار می‌کند که به دستگاه های اندرویدی اجازه می‌دهد به عنوان یک کلید امنیتی برای احراز هویت دو عامل خدمت کند.

android_smart_lock.jpg

با این حال، در آغاز، این سرویس فقط برای ورود به سیستم Chrome قابل استفاده است. در حال حاضر، گوگل می‌گوید که سرویس خود را به اکوسیستم اپل گسترش می‌دهد و کاربران آی‌فون و اپل را همانند محافظت از دستگاه‌های اندرویدی به عنوان کلید امنیتی ارائه می‌دهد.

برای تنظیم همه چیز به درستی، کاربران اپل باید برنامه Google Smart Lock را نصب کنند.

123.jpg

این نوع از تکنولوژی‌های امنیتی سازگار با FIDO2 است که به این معنی است که دستگاه‌های مختلف با سیستم عامل‌های مختلف اجازه ارتباط آزادانه با یکدیگر را بدون ترس از مصالحه دارند.

گوگل کای یوآن و کریستین برند نوشت: "گواهی نامه‌های آسیب دیده یکی از شایع‌ترین علل نقض امنیت است." "در حالی که گوگل به طور خودکار اکثریت تلاش‌های ورود به سیستم غیرمجاز را متوقف می‌کند، اضافه کردن تایید 2 مرحله ای  به میزان قابل توجهی امنیت حساب را بهبود می‌بخشد."

گوگل به تازگی پذیرفته است که کلید‌های امنیتی Titan خود را به یک اشکال جفت شدن آسیب‌پذیر کرده و دستگاه‌های جایگزینی را برای هر کسی که تحت تاثیر قرار گرفته اند، ارائه می‌دهد.