کلاهبرداری ۱۳ میلیون تومانی به بهانه فروش سوالات آزمون سراسری

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ  آرش ابراهیمی سرپرست پلیس فتا لرستان،در تشریح این خبر گفت: شخصی با راه اندازی کانال تلگرامی با عنوان قلم طلایی یا "GOLD_GHALAM" با ۲۰۶ عضو اقدام به فروش سوالات جعلی بعنوان سوالات ازمون سراسری ۹۸ می کرد که توسط کارشناسان پلیس فتا بروجرد شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم در ابتدا دستگیری سعی در فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و مستندات جمع آوری شده به ناچار لب به اعتراف  گشود و جرم خود را قبول کرد.

سرهنگ ابراهیمی گفت: با استخراج ادله و مستندات لازم مشخص شد ، حدود ۱۶۵ نفر اغفال تبلیغات وسوسه انگیز متهم شده و اقدام به خرید سوالات آزمون کرده بودند که در مجموع بیش از ۱۳ میلیون تومان به حساب متهم واریز شده بود.

وی افزود: متهم آزمون و کلید سوالات موسسات کنکور را در قالب سوالات آزمون سراسری به قربانبان خود ارایه می کرد . 

سرپرست  پلیس فتا لرستان به داوطلبان آزمون های دانشگاهی و استخدامی در خصوص فروش یا واگذاری هرگونه سوال قبل از برگزاری آزمون  هشدار داد و گفت: کلاهبرداران در فضای مجازی برای فریب قربانبان خود از هر ترفند و ابزاری استفاده می کنند.

وی از شهروندان در خواست کرد:در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  قسمت ثبت گزارشات مردمی  به پلیس فتا اعلام کنند.