فریب چالش‌های تلگرامی را نخورید

سرهنگ "علی کریمی" رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس فتا گفت:  افرد کلاهبردار اقدام به راه اندازی کانال، گروه و صفحه با عنوان چالش موبایل سامسونگ و ... در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام نموده و با وعده جوایزی همچون گوشی‌های پیشرفته کاربران به شرکت در چالش ترغیب می کنند . 

وی افزود: فرد کلاهبردار از شرکت کننده‌ها مبلغی برای شرکت در مسابقه را تقاضا می کنند و پس از شروع چالش مبالغی جهت بالابردن بازدیدکننده های چالش های ارسالی دریافت کرده و سپس بصورت کامل کانال را حذف و یک کانال جدید ایجاد می کنند.

سرهنگ کریمی ادامه داد : در انتها در صورت اعتراض شرکت کنندگان مدیر کانال اقدام به فحاشی و بلاک نمودن آن‌ها می کند. 

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه هشدار داد: کاربران به اینگونه چالش‌ها در شبکه‌های اجتماعی توجه نکنند زیرا بیشتر این مسابقات و چالش ها کلاهبرداری بوده و هیچ کالایی ارسال نمی گردد، از سوی دیگر چون مبالغ شرکت در چالش کم می باشد قربانیان اقدام به شکایت نمی‌کنند که این خود باعث کلاهبرداری های بیشتر می شود لذا شهروندان در صورت مال باخته بودن حتماً اقدام به شکایت کنند.

وی گفت: از هموطنان عزیز درخواست می کنیم در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما  و یا شماره تلفن هفت رقمی 21821921  با ما  در میان بگذارند.