انتقام جویی پسر عموی خواستگار در فضای مجازی 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت دختر جوان مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی و مطالب غیرواقعی علیه وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، رسیدگی به پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیه و با اقدامات تخصصی صورت گرفته مشخص شد متهم یکی از بستگان و همچنین یکی از چند خواستگارهای شاکی بوده که با شنیدن جواب منفی، با بدست آوردن عکس‌های خصوصی و شخصی این دخترجوان، با ایجاد صفحه شخصی جعلی در بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام، اقدام به انتشار اطلاعات وی می‌نماید.

سرهنگ مرتضوی عنوان داشت: با توجه به مستندات و مدارک موجود و تحقیقات تخصصی صورت گرفته نهایتاً متهم که پسر عموی شاکی بود شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: اخلال‌گران امنیت سایبری، افرادی هستند که به صورت مخفیانه، از اطلاعات شخصی دیگران از قبیل فیلم و عکس سو استفاده می‌کنند و با ابزارهای مختلف مانند شبکه‌های اجتماعی موجب از بین رفتن حقوق شهروندی، هتک حیثیت و به خطر افتادن امنیت شهروندان می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از معضلات کنونی جامعه ما حفظ حریم خصوصی افراد است که به اشکال مختلف توسط سودجویان و کلاهبرداران نادیده گرفته شده و با سوء استفاده از مصادیق مختلف نقض این موضوع، از قربانیان اخاذی و هتک حیثیت می‌شود، بنابراین هموطنان می‌توانند آخرین و به روزترین آموزش‌های لازم درخصوص استفاده صحیح از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir  دریافت کنند .