دستگیری عامل تبلیغ و فروش اقلام دارویی غیر مجاز در اینستاگرام

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سرگرد "یوسف شاکری"رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی با اعلام جزئیات این خبر گفت: در رصد شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر موبایل، کارشناسان این پلیس صفحاتی را در شبکه اجتماعی شناسایی کردند که گرداننده آن اقدام به تبلیغ و فروش انواع داروهای غیرمجاز از جمله مکمل های بدنسازی می کرد.

وی افزود: با توجه به ضرر و زیان گسترده این‌گونه اقلام که به‌سلامت افراد جامعه لطمه وارد می‌سازد، موضوع به‌طور ویژه در دستور کار کارشناسان مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتا  قرار گرفت. درنهایت با تلاش کارشناسان پلیس فتا و با انجام اقدامات اطلاعاتی عامل اصلی که یکی از کارکنان داروخانه‌های سطح شهر بجنورد بود  شناسایی و برای تکمیل تحقیقات به پلیس فتا دعوت شد.

سرگرد یوسف شاکری افزود: متهم با توجه به شواهد و قرائن موجود به بزه انتسابی خود و اینکه باانگیزه تبلیغات و جذب مشتری در پوشش شبکه اجتماعی اقدام به فروش داروهای غیرمجاز می‌نمود، اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی با بیان اینکه این‌گونه اعمال، بهداشت و سلامت جامعه را به مخاطره می‌اندازد، از شهروندان خواست، به‌هیچ‌وجه اقدام به خرید داروهایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی موبایلی تبلیغ و عرضه می‌شوند، نکنند. 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد:عموم مردم می توانند در صورت مشاهده چنین مواردی، موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش کنند، تا با عوامل سودجو و فرصت‌طلبی که برای کسب منافع مادی خود بهداشت و سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند برخورد قانونی و قاطع انجام شود و از ادامه فعالیت مجرمانه آن‌ها جلوگیری به عمل آید.