باند فیشینگ دومیلیاردی در بجنورد متلاشی شد

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا : سردارعلیرضا مظاهری فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی با اعلام جزئیات این خبر گفت: در راستای مبارزه با سارقان اطلاعات و افراد سودجو با استفاده از اشراف اطلاعات شخصی و بانکی، همکاران من در پلیس فتا موفق به دستگیری باند فیشینگ کار در سطح استان خراسان شمالی شدند.

وی با اشاره به اینکه:این افراد با طراحی و نرم‌افزارهای موبایلی ، اطلاعات حساب تعداد زیادی از هم‌وطنان را سرقت کرده و در فرصت مناسب مبالغ را از طریق انتقال وجه و خرید کالا از حساب شاکیان برداشت می‌کردند.

این مقام ارشد انتظامی در استان ادامه داد:در این خصوص سه نفر دستگیر شدند که از این افراد 40 قلم کالا از قبیل لوازم‌خانگی(ماشین لباسشویی-تلویزیون و...) و لوازم الکتریکی ( 3 دستگاه لپ‌تاپ و...) که از طریق سایت‌های واسط مانند دیوار و شیپور و فروشگاه‌های اینترنتی خریده بودند ، کشف شد.

سردار مظاهری بابیان اینکه ارزش ریالی کالاهای کشف‌شده نزدیک به دو میلیارد ریال است ، گفت : این پرونده در سطح استان 11 شاکی و در سایر استان‌ها نیز شاکیان زیادی دارد که اقدامات قضایی در این خصوص در حال انجام می‌باشد.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی همچنین یادآور شد:خوشبختانه اطلاع‌رسانی‌های خوبی در این خصوص انجام‌شده ولی متأسفانه شهروندان درزمانی که با تبلیغات فروش کالاهایی که مقرون‌به‌صرفه بوده و در شبکه‌های اجتماعی منتشرشده است مواجه می‌شوند، وارد سایت‌های جعلی که طراحی‌شده می‌شوند و اطلاعات کارت‌بانکی خود را وارد می‌کنند. 

سردار مظاهری بابیان اینکه توصیه ما به کسبه محترم نیز این است که در هنگام فروش کالا حتی‌الامکان از تحویل کالا به افرادی که خرید غیرحضوری انجام می‌دهند خودداری کنند و کالا را حضوری و بعد از صدور فاکتور تحویل دهند.

وی همچنین خاطرنشان کرد:پلیس به‌هیچ‌عنوان اجازه نمی‌دهد تا امنیت و آرامش مردم مختل شود و از شهروندان عزیز نیز انتظار می‌رود ضمن توجه به هشدارهای پلیس با توجه به‌مواجهه با هرگونه مورد مشکوک در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اطلاع دهند.