اختصاص کلیدهای Office و emoji توسط مایکروسافت به صفحه کلیدهای جدید خود

آخرین صفحه‌کلیدهای تولید شده توسط شرکت Microsoft شامل کلیدهای اختصاصی Office و emoji می‌باشند. این شرکت نرم‌افزاری در حال راه‌اندازی یک صفحه‌کلید بلوتوث جدید با دکمه اختصاصی Office می‌باشد. کلید Office جایگزین کلید Windows سمت راست می‌شود و از آن برای راه‌اندازی برنامه Office در ویندوز ۱۰ استفاده می‌شود که به‌عنوان مرکز فروش مجموعه بهره‌وری مایکروسافت عمل می‌کند. همچنین می‌توانید از کلید Office به عنوان میانبر برای راه‌اندازی Word ،Excel ،PowerPoint و موارد دیگر استفاده کنید. به‌عنوان مثال کلید Office + W برنامه Word و کلید Office + X برنامه اکسل را باز می‌کند.

در کنار کلید Office، کلید emoji نیز در صفحه کلیدهای جدید وجود دارد. این کلید، emoji را در ویندوز ۱۰ راه‌اندازی کرده؛ اما نمی‌توان آن را به یک ایموجی خاص اختصاص و یا یک میانبر ایجاد کرد. مطمئناً کلید emoji در صفحه‌کلید جدید مایکروسافت غیرمعمول به نظر می‌رسد، اما شرکت مایکروسافت این سخت افزار جدید را در مشاغلی که Office پرکاربرد بوده و استفاده از ایموجی‌ها رو به افزایش است هدف قرار می‌دهد.

microsoftkeyboard_3.jpg

در حالی که مایکروسافت در حال ثبت کلیدهای جدید Office و emoji است، هنوز مشخص نیست که سایر کیبوردهای ثالث آن‌ها را قبول خواهند کرد یا خیر. اکثر کیبوردها با کلید اختصاصی ویندوز ارسال می‌شوند و مایکروسافت برای استفاده از کلید ویندوز دارای توافقنامه صدور مجوز است تا ظاهر آن در همه جا یکسان باشد. مایکروسافت هنوز برنامه صدور مجوز مشابه را برای کلید Office جدید اعلام نکرده است.
مایکروسافت هفته گذشته بی سر و صدا این صفحه کلیدهای جدید را در رویداد سخت افزاری Surface این شرکت راه اندازی کرد، اما آن‌ها از ۱۵ اکتبر در فروشگاه‌ها در دسترس خواهند بود. صفحه کلید ارگونومیک مایکروسافت ۵۹.۹۹ دلار و صفحه کلید بلوتوث کوچک‌تر مایکروسافت ۴۹.۹۹ دلار قیمت دارند و دارای پشتیبانی از بلوتوث ۵.۰ با حداکثر ۳ سال عمر باتری است.