شرکت موزیلا نسخه 70 مرورگر خود را روانه بازار کرد

به نقل از سایت bleepingcomputer: با انتشار  این نسخه از فایرفاکس، سایر شاخه های فایرفاکس نیز به روز رسانی شده اند. من جمله Firefox Beta به نسخه 71 و Nightly builds  به نسخه 72 افزایش نسخه داده شده است.

خلاصه ای از تغییرات اساسی در Firefox 70 اشاره می گردد:
اعلان های نقض یکپارچه داده ها
اگر اطلاعات ورود به سیستم کاربر قبل از یک دسترسی غیر مجاز در قسمت مدیریت رمزعبور ذخیره شده باشد، مرورگر تصویری همانند شکل زیر نمایش می دهد که هشداری در آن قرار دارد. با این هشدار به کاربر اعلام می شود که "پس از آخرین بار ورود شما به سایت، جزئیات ورود به سیستم و گذرواژه تان مورد سرقت قرار گرفته است." لذا از کاربر می خواهد که به تغییر رمز عبورهای خود اقدام کند.

3.jpg

محافظت از ردیاب رسانه های اجتماعی
با مسدود کردن ردیاب رسانه های اجتماعی، Firefox  ردیاب های موجود در حوزه های مربوط به سایت ها یا خدمات اجتماعی زیر را مسدود می کند:
فیس بوک
اکلوس
اینستاگرام
پیام رسان فیس بوک
واتس اپ
توییتر
TweetDeck
لینکدین
YouTube
برای کاربرانی که می خواهند نشانگاه های بیشتری از آنچه پیش فرض مسدود شده است را کنترل کنند، می توانند به قسمت Firefox Options  و سپس Privacy & Security  و در نهایت Enhanced Tracking Protection  رجوع نموده و با انتخاب گزینه Custom طریقه محافظت مرورگر خود را تنظیم نمایند.

4.jpg

گزارش محافظت از حریم خصوصی جدید
گزارش جدیدی به Firefox با عنوان "گزارش محافظت از حریم خصوصی" اضافه شده است که به شما امکان می دهد مقدار کوکی های ردیابی سطح سایت، ردیاب رسانه های اجتماعی، ردیابی محتوا و اثر انگشت هایی که توسط مرورگر مسدود شده اند را مشاهده کنید. برای دسترسی به این گزارش ، روی منوی Firefox کلیک کرده و سپس Privacy Protection را انتخاب کنید.

6.jpg

شاخص های امنیتی نوار آدرس جدید
Firefox دیگر نماد قفل را برای یک سایت ایمن رنگ نمی کند ، بلکه در عوض آن را خاکستری نگه می دارد. اما سایت های ایمن همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید ، اکنون دارای خط قرمز در داخل قفل هستند.

8.png

شاخص های سایت ایمن
نوار آدرس اکنون نشانگرهایی را نشان می دهد که نشان می دهد ویژگی محافظت از ردیابی پیشرفته در شکل زیر نشان داده شده است.

9.png

پیشرفت های امنیتی
طبق صفحه مشاوره امنیتی Mozilla برای Firefox ، این نسخه 14 آسیب پذیری امنیتی را برطرف می کند.