سهل انگاری که موجب برداشت غیر مجاز از حساب بانکی شد

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه حضوری فردی و اظهار شکایت مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی از طریق اینترنت،که موضوع را به صورت ویژه در دستورکار قرار گرفت.

وی در ادامه بیان کرد: در تحقیقات به عمل آمده از شاکی مشخص شد که وی کارت عابر بانک خود را به طوری که رمز کارت در پشت آن نوشته شده بود را گم کرده و هیچ اقدامی در خصوص مسدودی کارت بانکی‌اش انجام نداده است.

سرهنگ امین یادگارنژاد افزود: با انجام تحقیقات علمی‌، پلیسی و با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان این پلیس مشخص گردید فردی که اقدام به برداشت غیر مجاز نموده بود پس از هماهنگی با مقام قضایی در مخفیگاهش دستگیر و به این پلیس انتقال داده شد و انگیزه خود را کسب منافع مالی عنوان کرد.

این مقام مسئول به شهروندان هشدار داد: از در اختیار قراردادن کارت عابر بانک خود به افراد غیر پرهیز شود، در صورت مفقودی کارت بانکی نسبت به اعلام به موقع در کم‌ترین زمان ممکن به بانک صادر کننده کارت اقدام شود و می‌توان از طریق اینترنت بانک یا تلفن بانک نیز این کار را انجام داد تا از سوء‌استفاده‌های احتمالی پیشگیری صورت گیرد، تقاضای افراد غیر برای انجام امور بانکی توسط کارت عابر بانک خود را رد کنید.

رئیس پلیس فتا استان کرمان در پایان با اشاره به اینکه شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است، خاطر نشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند.