شبکه‌های اجتماعی ابزاری برای انتقام‌جویی نیست

سرهنگ کارآگاه اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: در پی مراجعه احدی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با انتشار مطالب توهین‌آمیزی در اینستاگرام باعث آبروریزی وی گردیده، موضوع در اسرع وقت دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و تخصصی صورت گرفته در فضای مجازی فرد مورد نظر شناسایی و با دستور مقام قضایی در محل اختفای خود، دستگیرشد.

این مقام انتظامی گفت: در روند رسیدگی به موضوع، متهم در مواجهه با مستندات کافی لب به اعتراف گشوده و اعلام کرد که با توجه به اختلافات پیش آمده بین آن‌ها در صدد انتقام‌جویی بر‌آمده و مطالب توهین‌آمیزی بر علیه وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرده است.

سرهنگ نصرتی با اشاره به اینکه شبکه‌های اجتماعی ابزاری برای هتک حیثیت و انتقام‌جویی نیست و آبرویی که از طریق فضای مجازی ریخته شود دیگر قابل جبران نیست، گفت: برای خاطیان برابر قانون مجازاتی مانند حبس و جزای نقدی در نظر گرفته شده است.

وی در پایان سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)را به عنوان پل ارتباطی با شهروندان معرفی کرده و از آنان خواست در صورات مواجهه با هر گونه موارد مشکوک و غیر قانونی در فضای مجازی موضوع را از این طریق با پلیس در میان بگذارند.