راهکارهای شناسایی هک شدن گوشی های هوشمند

آیا تا به‌حال این سئوال را از خود پرسیده‌اید که: "آیا گوشی من هک شده است؟" با درنظر گرفتن موارد زیر می‌توانید از این قضیه مطمئن شوید:

1- زمانی‌که روی گوشی متوجه چیزی می‌شوید که اصلا آن را نمی‌شناسید )مانند اپ‌ها، پیام‌هایی که ارسال نکرده‌اید، خریدهایی که انجام نداده‌اید، یا تماس‌های تلفنی مشکوک)

2- گوشی شما کند شده است. ممکن است گوشی در حال استفاده بیش از اندازه از منابع باشد، باتری زود تمام شود و نسبت به حالت معمول داغ‌تر شود. برخی از فعالیت‌های هکرها می‌تواند قدرت گوشی را به شکل قابل توجهی کاهش دهد.

3- بدون اینکه چیزی را تغییر داده باشید میزان مصرف دیتای شما به طور بی‌سابقه‌ای افزایش پیدا کند. فرآیندهای خراب‌کارانه می‌توانند در پیش‌زمینه و در حالیکه فعالیت‌های شما را رصد می‌کنند، حجم اینترنت شما را کاهش بدهند.

4- گوشی شما رفتار عجیبی دارد. اپ‌ها آنطوری که باید اجرا نمی‌شوند، به‌طور غیرمنتظره باز و بسته می‌شوند، یا اینکه اپ‌ها کرش می‌کنند یا اصلا نمی‌توانند باز شوند.

5- پاپ‌آپ‌ها روی صفحه گوشی ظاهر می‌شوند. اگر تعداد زیادی پاپ‌آپ روی صفحه ظاهر شد، به احتمال زیاد گوشی شما به جاسوس‌افزار یا بدافزار آلوده شده است.