حسادت عامل انتشار عکس‌های خصوصی شد

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی دانش پور، رئیس پلیس فتا کردستان در خصوص ابن خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه اخیراً شخصی ناشناس با ایجاد صفحه‌ای در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام و گذاشتن تصویر وی در سایت های غیراخلاقی باعث هتک حیثیت او شده است، شناسایی عامل یا عاملان انتشار در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان کرد: کارشناسان پلیس با حساسیت نسبت به پیگیری موضوع مطروحه اقدام کردند و با به‌کارگیری شگردهای فنی و پلیسی، متهمان را شناسایی و پس از اخذ دستور مقام محترم قضایی به اداره پلیس انتقال دادند.

سرهنگ دانش پور گفت: متهمان در اعترافات خود اظهار داشتند که با شاکیه دوست هستند و با توجه به اینکه شاکیه در زندگی شخصی خود موفق هست، از روی حسادت این کار را انجام دادند و تصاویر وی را با فتوشاپ درسایت های غیر اخلاقی و در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام منتشر می‌کردند؛ درنهایت متهمان به مرجع قضایی معرفی شدند. 

رئیس پلیس فتا استان کردستان ضمن توصیه به خانواده ها در خصوص عدم انتشار تصاویر خصوصی خود در بین د.وستان و آشنایان، خاطر نشان کرد:  منتشر کردن مسائل خصوصی و تصاویر در شبکه‌های اجتماعی به مصلحت نیست و در صورت نیاز به مشاوره و یا برخورد با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش تماس با ما گزارش کنند.