مواظب باشید کمک های مالی خود را به دست کلاهبردارن نسپارید

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: رییس پلیس فتا قم سرهنگ علی موالی درباره سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی هشدار داد و اظهار داشت :افراد سودجو در پوشش کمک های مالی به سیل زدگان استان های آسیب دیده با ایجاد صفحات جعلی در فضای مجازی با تبلیغات فریبنده سعی در جلب اعتماد و کلاهبرداری از مردم را دارند.

این مقام انتظامی ادامه داد: هموطنان برای هرگونه واریز کمک های مالی فقط از طریق ارگان های ذی صلاح اقدام کرده و اخبار موثق را فقط از طریق رسانه های رسمی و صداو سیما دنبال کنند.

وی ادامه داد: کاربران به ویژه در فضای شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام مراقب تبلیغات کلاهبرداران باشند و فریب مطالب و لینک های فریبنده را نخورند.

این مقام مسئول تصریح کرد: کلاهبرداران با انتشار مطالب جعلی و اغواکننده، کاربران را ترغیب می کنند تا به صفحات پرداخت الکترونیکی جعلی مراجعه و اطلاعات بانکی خود را وارد کنند ، متاسفانه به این روش به اطلاعات حساب بانکی قربانیان دسترسی یافته و از حساب های آنان سوء استفاده می کنند.

سرهنگ موالی در پایان اشاره کرد: متناسب با مسائل روز کشور و مناسبت های ملی و مذهبی در طول سال از جمله بلایای طبیعی، همکاری در امور خیریه، سبد کالا، کارت سوخت، سئوالات امتحانی، مسابقات تلویزیونی و رادیوی، نذری یاب ها، برخی از افراد شیاد و سود جو با طراحی سایت، کانال و گروه هایی در شبکه های  اجتماعی و فضای مجازی درصدد فریب کاربران و اخذ اطلاعات بانکی و هویتی آنها می کنند.