توطئه برای ندادن مهریه باعث انتشار تصاویر خصوصی شد

انتشار تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ناجا؛ سرهنگ حاجعلی صالحی رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان، با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و در اظهارات خود کتباً عنوان داشت؛ فردی ناشناس تمام تصاویر خصوصی من و همسرم را در فضای مجازی انتشار داده و قصد تخریب بنده را دارد  .

سرهنگ صالحی با بیان اینکه در هنگام رسیدگی به پرونده متهم هر لحظه با یک  ID  با افراد مختلف ارتباط برقرار می کرده ، گفت:  کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و تخصصی و با بکار گیری  ابزارهای پلیسی و رصد لحظه ایی متهم ، خطی که صفحه اینستاگرام با ان طراحی شده بود مشخص شد و طی بررسی های تکمیلی محرز شد خط بنام همسر شاکی بوده و در ادامه با بررسی بیشتر و اقدامات پلیسی مشخص شد خود شاکی اقدام به ساخت صفحه با شماره همسرش کرده و تصاویر وی را منتشر کرده است.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران ادامه داد: پس از شناسایی متهم در یکی از شهرستان های خارج از سطح حوزه  ماموران پلیس فتا با هماهنگی مقام قضایی اقدام به احضار متهم کرده و اظهارات وی را ثبت کردند.

این مقام انتظامی افزود: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی شده بود که پس از روبرو شدن با مستندات ادله دیجیتال جرم، چاره ای جز اعتراف نداشت و در اظهارات خود عنوان کرد: بنده با همسرم مشکل داشتم و جهت محکوم کردن  ایشان و اینکه مهریه ایی به وی هنگام جدایی نپردازم با شماره ایشان صفحه ایی طراحی کردم که این انتشار به گردن همسرم بیافتد.

این مقام مسئول تشریح کرد: پس از ثبت اظهارات متهم و تشکیل پرونده مقدماتی، و با بررسی اظهارات متهم و تصاویر انتشار داده شده که در ابتدا ایشان منکر بزه انتسابی شده بود در ادامه قبول کرد و ایشان به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای رسیدگی به جرایم رایانه ای منتقل شد. 

وی با بیان اینکه فضای مجازی جایی برای انتقام گیری نیست و هیچ چیز از چشم تیز بین پلیس دور نخواهد ماند با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد: از مطالب آموزشی این سایت استفاده کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک در قسمت ثبت گزارشات مردمی آن را ثبت و اعلام کنند.