برگزاری کارگاه آموزشی عدم اعتماد به سودجویان فضای مجازی

پلیس فتا ا البرز

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: کارشناس پلیس فتا استان البرز با حضور در جمع دانش آموزان اظهار کرد: عدم مدیریت اطلاعات کاربران در فضای مجازی می‌تواند تهدیدی جدی برای آنان محسوب گردد و آسیب های غیرقابل جبرانی را برای کاربران در پی داشته باشد مثلاً اگر اطلاعات ارزشمند خود را در دستگاه‌هایی مانند تلفن های همراه هوشمند نگه می‌دارید رعایت نکات امنیتی بسیار ضروری است.

وی افزود:  همه اطلاعات شخصی ما می‌تواند مورد سوءاستفاده قرار گیرد ، افراد فرصت طلب با بهره بردن از  شگردهای نوین به سرقت اطلاعات پرداخته و با روش‌های عوام فریبانه از آنان اخاذی می کنند  .

این مقام مسئول ادامه داد : به درخواست کاربرانی که نمی‌شناسند، پاسخ ندهید و تحت هیچ عنوان اطلاعات شخصی و مالی خود را ارسال نکنید.

mini_IMG_6419.JPG

وی همچنین توصیه کرد : افراد آنلاین ممکن است آن شخصی که معرفی می کنند نباشند پس باید بدانید همه در فضای مجازی غریبه اند.

این مقام سایبری به دانش آموزان  یادآور شد: در صورت نیاز به استفاده از نرم افزار‌های رایگان و کرک شده ، حتماً آن‌ها را از سایت‌های مطمئن و مورد اعتماد دانلود کنید.
 

mini_IMG_6428_0.JPG

این مقام مسئول هشدار داد: به پیغام مرورگرهای خود توجه کنید و سعی کنید از مشاهده سایت‌های غیر معتبر که مرورگر برای بازکردن آن‌ها از شما اجازه می‌خواهد بپرهیزید.

کارشناس پلیس فتا استان البرز در پایان ضمن معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir گفت: در صورت برخورد با موارد مجرمانه و مشکوک می‌توانید از طریق بخش ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا این موارد را گزارش کنند.