انتشار فیلم های حیوان آزاری در فضای مجازی ، جرم است

2

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ اکبر نصرتی،رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی در تشریح این خبر گفت: برابر گزارش واصله مبنی بر اینکه فرد یا افرادی اقدام به انتشار تصاویر شکار حیوانات در اینستاگرام می‌کنند، رسیدگی به این موضوع  در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: برابر بررسی‌های صورت گرفته مشخص گردید که فرد یا افرادی با ایجاد پیجی در اینستاگرام تصاویر مذکور را در آن بارگزاری کرده‌اند.

این مقام انتظامی گفت: با تلاش‌های کارآگاهان سایبرِی، در روند رسیدگی به پرونده تعداد سه نفر متهم شناسایی و با دستور مراجع قضایی به این پلیس تحویل داده شدند. متهمان با مشاهده مستندات پرونده به جرم ارتکابی خود اعتراف کردند واعلام داشتند که بعد از شکار حیوانات، تصاویر آن‌ها را در صفحه‌ای در اینستاگرام، انتشار می‌دادیم.

سرهنگ نصرتی با اشاره به ماده ۶۷۹ قانون مجازات اسلامی گفت: هر گونه آزار و اذیت حیوانات در فضای مجازی برابر قانون جرم بوده و مجازاتی مانند حبس و جزای نقدی را برای خاطیان این حوزه به دنبال خواهد داشت.

وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی موضوع را از طریق سایت فتا www.cyberpolice.ir با این پلیس در میان بگذارند.