برداشت غیرمجاز با ترفند فیشینگ

دستگیری فیشینگ کار حرفه‌ای

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم محسنغنیمتی فرماندهی انتظامی شهرستان خدابنده از توابع استان زنجان در تشریح این خبرافزود: درپی وصول پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری اینترنتی به پلیس فتا شهرستان خدابنده موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد شخص یا اشخاصی در شبکه‌های اجتماعی، با طراحی ربات‌های جعلی با موضوع کار درمنزل و ترغیب افراد به استفاده از درآمد بالا با ایده‌های نو، افراد را جهت پرداخت هزینه های مشاوره، به درگاه‌ جعلی بانکی هدایت به طوری که قربانی با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی با پیغام خطا مواجه شده و پس از گذشت چند روزمتوجه برداشت‌هایی از حساب بانکی شده است.

این مقام انتظامی گفت: با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی متهم به هویت معلوم در یکی از استان ها شناسایی و با اخذ نیابت قضائی دستگیر گردید.

سرهنگ غنیمتی با بیان اینکه متهم با شگردهای مختلف اقدام به پولشوئی درآمد های نامشروع حاصل از اعمال مجرمانه می‌ کرد ، گفت: وی ابتدا منکر بزه انتسابی گردید ولی پس از مواجهه با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان پرونده، به بزه ارتکابی و سرقت اطلاعات کارت بانکی (فیشینگ) و برداشت از حساب های بانکی قربانیان در کل کشور اعتراف کرد..

فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده توصیه کرد: شهروندان برای پیشگیری از این نوع کلاهبرداری نسبت به فعال سازی رمز یکبار مصرف کارت بانکی و نحوه فعال‌سازی و استفاده ازآن و غیر فعال سازی رمز های دوم ایستا مربوط به کارت های بانکی، به بانک‌های عامل مراجعه کرده و همچنین می‌توانند با استفاده از افزونه ضد فیشینگ نسبت به بررسی سایت‌های جعلی بانکی اقدام کنند.