اعتماد بیجا به منشی باعث خالی شدن حساب پزشک شد

دستگیری منشی بهمراه همسرش

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا فارس در تشریح این خبر اظهار داشت: با مراجعه پزشکی که مدعی بود از حساب بانکی وی مبالغی به‌صورت غیرمجاز در چندین نوبت برداشت شده است، موضوع در دستور کار افسران پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ سلیمانی ادامه داد: کارآگاهان سایبری تحقیقات خود را آغازکردند و در خلال رسیدگی به این پرونده دریافتند خانمی جوان که به عنوان منشی در مطب دکتر مشغول به کار بود با سوء استفاده از اعتماد وی رمز دوم کارت بانکی شاکی را فعال کرده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم همسر شاکی بود؛ افزود: وی با همکاری همسرش اقدام به برداشت‌های اینترنتی و گاهی به صورت نقدی از حساب شاکی می کرد که مجموع این مبالغ نزدیک به ۲۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

رئیس پلیس فتا فارس گفت: متهم با دیدن مستندات لب به اعتراف گشود وانگیزه خود را کسب منافع مالی عنوان کرد و بیان داشت که با جلب اعتماد شاکی اقدام به فعال کردن رمز دوم و برداشت‌های غیرمجاز از حساب کرده است و از سوی دیگر نیز گاهی  به صورت نقدی از گاوصندوق مطب مبالغی را برداشت می‌کرد؛در نهایت پرونده به‌همراه شاکی و مستندات پلیس به دادسرا ارسال شد.

این مقام مسئول  ضمن درخواست از هم‌وطنان، مبنی بر عدم واگذاری اطلاعات حساب بانکی خود به دیگران خاطر نشان کرد: هرگز به افرادی که از آنها  هیچ گونه شناختی ندارید اعتماد نکنید و از دراختیار قرار دادن اطلاعات بانکی خود به اینگونه اشخاص خودداری کنید.

شایان ذکر است ، پلیس فتا از کلیه کاربران مى‌خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبرى مطلع شوند.