اعتماد بی‌جا منجر به برداشت غیر مجاز از حساب شاکی شد

اعتماد بی‌جا منجر به برداشت غیر مجاز از حساب شاکی شد

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدعلی آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبراظهار داشت:در پی  شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی اش  به مبلغ معلوم،  موضوع بصورت ویژه در دستور کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکیه، با اقدامات فنی و شگرد خاص پلیسی متهم  شناسایی و پس از هماهنگی قضایی، نسبت به دستگیری متهم وتوقیف کلیه ابزارهای دیجیتالی وی اقدام شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم پرونده در بازجویی‌‌های اولیه، منکرهرگونه بزه ارتکابی شد ولی پس از مواجهه با مستندات، ضمن اقرار به جرم خود بیان داشت با شاکی پرونده آشنایی قبلی داشته و با سوء استفاده ازاعتماد وی پس از دستیابی به اطلاعات بانکی اش، در فرصت مناسب اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب  کرده است.

سرهنگ آدینه‌لو افزود: به منظور پیشگیری و جلوگیری از وقوع این نوع از جرائم اینترنتی، لازم است افراد در حفظ و نگهداری کارت‌های بانکی و اطلاعات آن کوشا باشند و نسبت به فعال سازی رمز یکبار مصرف کارت بانکی و نحوه فعال‌سازی آن، به بانک‌های عامل مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتا زنجان گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.